pf-2020-web


volby-sr-plakat-2019


 Lyžařský výcvik se vzhledem k nedostatku sněhu přesouvá na termín od 1. do 6. března.


 Školní družina bude v průběhu vánočních prázdnin uzavřena od 23.12.2019 do 3.1.2020


Prevence s OD5K10
Prevence s OD5K10

Po půl roce ve středu 11. 12. nás opět navštívili pracovníci společnosti OD5K10 z Rychnova nad Kněžnou, aby pracovali s třídními kolektivy na 2. stupni naší školy. Primární prevence slouží k tomu, aby se žáci seznamovali s možnými riziky, které jim společnost může přinášet. Hlavně je to o tom, jak těmto rizikům čelit. 6. ročník se zaměřil na šikanu, v 7. ročníku si povídali o alkoholu a kouření. V 8. ročníku bylo tématem drogy a nakonec v 9. ročníku se zabývali sektami a náboženstvím. Témata lektorovali pan Jiří Vrba a slečna Miriam Seidlová. Aktivní zapojení do besedy a klid ve třídě svědčí o tom, že témata žáky zajímají, a že si (alespoň doufáme), nějaké nové informace odnášejí.


Adventní výstava
Adventní výstava

Vánoce se kvapem blíží! Advent je v plném proudu, navštívili nás čerti, Mikuláš a anděl, máme za sebou i slavnostní rozsvěcování vánočních stromků, navštěvujeme vánoční trhy, ale také adventní koncerty nebo vánoční dílny. I my jsme s žáky vytvořili v rámci projektového dne Advent řadu krásných povedených výrobků, ze kterých jsme vyzdobili vestibul naší školy a jste srdečně zváni ke shlédnutí celé výstavy. Všem přejeme poklidné poslední dva předvánoční týdny, příjemně prožité vánoční svátky a do nového roku 2020 hlavně zdraví a štěstí.


Halová kopaná v Rokytnici
Halová kopaná v Rokytnici

V úterý 10. prosince se konalo okresní kolo v halové kopané v Rokytnici v Orl. h. Do turnaje bylo přihlášeno 8 škol z celého okresu. Hrály se dvě skupiny po čtyřech týmech, ve skupině odehrál svůj zápas každý s každým, následovaly vyřazovací boje v pavouku. Do semifinále postupovaly dvě školy z prvního a druhého místa. První zápas jsme odehráli proti ZŠ České Meziříčí. Kluci na úvod vyhráli v poměru 4:1. Druhý zápas na nás čekala Základní škola z Častolovic, i další utkání chlapci zvládli a soupeře porazili výsledkem 6:0. V další fázi turnaje se ukázalo, že nám dvě výhry stačili na to, abychom skončili ve skupině na prvním místě. Poslední zápas ve skupině tedy pro nás už o nic nešlo, jenže jsme opět navázali na předchozí povedené výkony a porazili ZŠ Rychnov Masarykova 2:0. První místo v tabulce nám přisoudilo v semifinále Základní školu z Opočna. Dlouho to vypadalo na bezbrankovou remízu, jenže ke konci jsme dostali smolnou branku. V úplném závěru ještě Opočno pojistilo svůj náskok a my jsme tím byli odsouzeni k zápasu o 3. místo. V něm jsme opět narazili na Základní školu České Meziříčí, v úvodu se nám podařilo vstřelit rychlý gól. Už to vypadalo, že utkání zvládneme a skončíme na konečném 3. místě, jenže v závěru jsme dostali zbytečnou branku a zápas směřoval do penaltového rozstřelu. V tom byli úspěšnější kluci z Meřiče a na nás zbylo nepopulární 4. místo. Umístění pro nás bylo menším zklamáním, podle toho, jak se turnaj vyvíjel. Všem žákům patří velké poděkování za reprezentaci školy a zaslouží si pochvalu za předvedené výkony.


Mikuláš
Mikuláš

Je již tradicí, že před Vánoci navštěvuje naši školu Mikuláš. Zlobivé a neposlušné děti dostávají od čertů uhlí a ti si je berou s sebou do pekla. Ty hodné dostávají od andělů sladkou odměnu. Děti ve školce, které Mikuláš navštívil jako první, byly statečné, na slib si podaly s ním ruku a pak dostaly sladkou odměnu. Poté naše kroky zamířily ke škole, kde Mikuláš navštívil všechny od nejmenších až po ty největší. V každé třídě se najde nějaký ten lump a nějaký andílek téměř bez chyb. U těch starších si čerti dokonce některé nasoukali do pytle a odnesli pryč ze třídy. Na důkaz návštěvy některé z nich poznačili barevnou pastelkou. Mikuláš měl také bohatou odměnu pro ty, kteří předvedli např. vánoční písničku nebo to, co si připravili. Také jsme navštívili sborovnu, školní jídelnu a obchod, kde jsme se byli ukázat. Za bezproblémový průběh, krásné převleky děkuji všem žákům 9. ročníku.


Král Slabikář
Král Slabikář

Ve středu 4.12.2019 čekalo na prvňáčky po ránu ve třídě veliké překvapení v podobě kouzelné truhly. U ní ležel tajemný list papíru s pohádkou o králi Slabikáři, královně Abecedce a jejich dceři Jůlince, která moc ráda četla. Na oslavu jejich 8. narozenin ale zapomněli pozvat zlého kouzelníka Nečtenáře. Ten se pomstil vymazáním písmenek ze všech knížek. Děti musely splnit 3 úkoly - přiřazování slabik k obrázkům, psaní a čtení, získat 3 klíče a odemknout kouzelnou truhlu. V ní pak objevily poklad - slabikáře s pracovními sešity a zlou kletbu prolomily. Odstartovali jsme tak nové slabikářové období, které nám zase o kousek víc pootevře bránu ke knížkám plných pohádek a napínavých příběhů.


Zážitkogram
Zážitkogram

Na chodbě prvního stupně na nástěnce od září postupně přibývaly obrázky zážitků vašich dětí. Na konci listopadu jsme obrázky s fotkami už neměli ani kam věšet. Všude bylo plno. Tolik úžasných zážitků, sportovních událostí, výletů, ale i obyčejných všedních aktivit, které jen děti zdokumentovaly a přinesly – jako třeba vybírání brambor, návštěva babičky, procházka v lese, nebo bohužel i pobyt v nemocnici, to vše nám zaplnilo celou jednu nástěnku. Třídy byly odlišeny barvami podkladu a svým maskotem, takže nejen že nástěnka byla krásně barevná, ale bylo i na první pohled vidět, která třída se do hry s chutí zapojila více a která méně. Smyslem dnešního vyhodnocení, ale i celé hry, je prožít společně co nejvíce zážitků. Uvědomit si, že i pro jednoho obyčejné věci jsou pro jiného zážitkem. A společné sdílení radosti je radost dvojnásobná. Do hry se zapojilo celkem 56 dětí, nejvíce zážitků měla třída čtvrtá a nejčastějšími zážitky byly výlety a jiné aktivity. Jsme rádi, že děti mohou tolik svých zážitků prožívat právě díky vám, vážení rodiče.


ČEPS CUP - chlapci ze 4. a 5. ročníku
ČEPS CUP - chlapci ze 4. a 5. ročníku

V pátek 29. listopadu se konalo okresní kolo ve florbalu, tzv. ČEPS CUP. K okresnímu kolu jsme vyjeli do sportovní haly v Rokytnici v Orlických horách. Zde na nás čekalo dalších 11 týmů z okolí, se kterými jsme měli poměřit své síly. Rozlosovány byli 2 skupiny po 6 účastnících v každé. Do turnaje jsme vstoupili smolnou prohrou proti ZŠ Javornická z Rychnova nad Kněžnou. Poté kluci zabrali a dvěma vítězstvími se dostali opět do hry o postup. Skupina se pro nás vyvíjela nepříznivě, což znamenalo jediné. Poslední dva zápasy jsme museli vyhrát, abychom postoupili do semifinále. V předposledním zápase nás čekala ZŠ Františka Kupky z Dobrušky. Kluci z Dobrušky hráli opravdu skvěle a vyspěle a zaslouženě vyhráli 6:0. Nám zbývalo poslední utkání. Jak kluci smolně začali skupinu tak i smolně skončili. Proti pozdějšímu vítězi skupiny hráli perfektně a o jejich prohře 3:4 rozhodla branka v posledních 5 vteřinách hry. Kluci skončili čtvrtí ve skupině, což je odsunulo na krásné, konečné 7. místo. Klukům patří velké poděkování za vzorné reprezentování školy.


Čeps cup dívky Dobruška
Čeps cup dívky Dobruška

Ve čtvrtek 28. listopadu se konalo okresní kolo ve florbale dívek (kategorie II.) - ČEPS CUP. V Dobrušce jsme poměřili síly se školami z okolí. Na první zápas jsme museli čekat delší dobu, rozlosování nám moc nepřálo. První duel jsme odehráli proti Základní škole Pulická Dobruška, tento střet jsme bez větších problémů uhráli v poměru 4:1. Další utkání jsme o jednu branku nezvládli, kdy se nám nedařilo střelecky proti Základní škole z Dobrého, a zápas tak skončil 2:3 v náš neprospěch. Nic na tom neměnilo to, že jsme postoupili ze tří členné skupiny z druhého místa a v semifinále na nás čekala děvčata z domácí školy Františka Kupky. Na začátku jsme získali klidný náskok o tři branky, ale postupně jsme ubírali na tempu a soupeřky toho využily, dotáhly nás na rozdíl jediné branky. Závěr zápasu patřil našim holkám, přidali jsme další dvě branky a nakonec zvítězili 5:2, což znamenalo postup do finále. Ve finálovém utkání jsme opět narazili na děvčata ze Základní školy Dobré, tentokrát jsme jim porážku vrátili a hladce zvítězili 4:0, což znamená postup do krajského kola v Hradci Králové. Až na jeden zápas, který se nepovedl, byly holky po celý zbytek turnaje k nezastavení a zaslouženě postoupily do kraje. Všem dívkám patří velké poděkování za perfektní výkony, zaslouží si pochvalu za 1. místo a na další soutěži snad budeme stejně úspěšní, jako v Dobrušce.


Advent
Advent

Vánoce se blíží mílovými kroky, a tak započaly přípravy na toto krásné období i u nás na prvním stupni. Žáci se v úterý 26. 11. aktivně zúčastnili projektového dne na téma Advent. Bylo vytvořeno celkem 7 stanovišť. Na každém stanovišti si děti mohly vyrobit jiný výrobek – rámeček, přání, hvězdu, sněžítko, anděla, přání či srdíčko. Někdo si domů odnese 4, jiný dokonce 5 výrobků. Prozatím budou všechny výtvory zdobit vestibul školy. Některé výrobky se dětem opravdu velice povedly. Snad udělají radost každému, kdo projde okolo a navodí nám všem příjemnou vánoční atmosféru.


Devítka na úřadu práce
Devítka na úřadu práce

Tak jako každý rok i letos současní deváťáci navštívili pobočku Úřadu práce v Rychnově nad Kněžnou. Čekalo je setkání s pracovnicí úřadu, která je provedla všemi nástrahami a úskalími spojenými s rozhodováním o budoucím vzdělávání i budoucím zaměstnání. Deváťáci již nyní vědí, na co myslet při své volbě středoškolského studia, koho se mohou zeptat, s kým se mohou poradit, znají termíny podání přihlášek i odvolání v případě nepřijetí na školu, vědí, co se zápisovým lístkem. Na závěr setkání si zkusili test, který jim doporučil vhodné povolání. Většina žáků byla, myslím, celkem spokojená, výsledky odpovídaly jejich představám. Čas do odjezdu autobusu žáci opět vyplnili fotografováním zajímavých míst v Rychnově, počasí přálo, bylo sice chladno a větrno, ale slunečno. Zaměstnancům úřadu děkujeme za čas, který našim žákům věnovali.


Guy Fawkes Day
Guy Fawkes Day

Ve středu 6.11. jsme si s žáky během anglické konverzace připomněli svátek Guy Fawkes Day jinak také známý jako Bonfire Night. Tento svátek se slaví ve Velké Británii a je tam mnohem známější než třeba Halloween. Lidé v Anglii dne 5. listopadu totiž oslavují skutečnost, že král Jakub I. v roce 1605 přežil pokus o atentát. V té době neznámý expert na výbušniny jménem Guy Fawkes společně s dalšími 12 lidmi vymysleli spiknutí a společnými silami umístili 36 barelů se střelným prachem pod budovu Parlamentu v Londýně. Chtěli budovu odpálit v době, kdy v v ní byl přítomen král a i další vysoce postavení. Jejich záměr byl ale prozrazen a Guy Fawkes byl chycen a veřejně popraven. Kdyby nedošlo k zastavení výbuchu, říká se, že by budovy v okolí 500 m již neexistovaly. Lidé každoročně v tento den vychází do ulic s podobiznami Guy Fawkese a veřejně zapalují ohně. My jsme si tedy během konverzace jednu takovou podobiznu vyrobili, dozvěděli jsme se plno zajímavostí o tomto dni přímo od rodilého mluvčího a připomněli si tak jednu z tradic z anglicky mluvících zemí.


Exkurze do cukrovaru
Exkurze do cukrovaru

V rámci přípravy žáků na volbu budoucího povolání organizuje naše škola exkurze do výrobních podniků v našem regionu. V úterý 5. 11. za finanční podpory občanského sdružení SPLAV z Rychnova n. Kn. vyrazili žáci 8. a 9. ročníku do cukrovaru v Českém Meziříčí. Na vrátnici už na nás čekal bývalý ředitel této firmy Ing. Světlík a jeho kolega Ing. Cejnar, kteří nás provázeli celým provozem cukrovaru. Po seznámení s historií tohoto podniku, který je momentálně v rukou francouzské společnosti, jsme postupně prošli jednotlivými středisky. Ve vstupní laboratoři jsme viděli způsob kontroly jakosti dovážené cukrové řepy, dále jsme viděli provoz, ve kterém se zpracovávají odpadní části řepy, ze kterých se sušením vyrábějí peletky, vysoce ceněné jako krmivo pro zvířata. A poté již následovala hlavní hala, ve které se vyrábí cukr. Nejdříve jsme se seznámili s jednotlivými kroky výrobního procesu a mohli rovněž ochutnat vzorky z jednotlivých fází tohoto výrobního procesu. Dále jsme alespoň nahlédli do prostor, ve kterých se již sypal hotový cukr. Vzhledem k silnému nepříjemnému zápachu a vysoké teplotě vzduchu se začalo některým dětem dělat nevolno, ale nakonec jsme tyto nástrahy pracovního prostředí překonali, doufám že ve zdraví. Na úplný závěr jsme prošli ohromnou kotelnou se čtyřmi kotly, nejstarší částí celého cukrovaru, a uvědomili si, jak energeticky náročný je celý tento jinak bezodpadový provoz. Po prohlédnutí celého provozu byl ještě čas na spoustu dotazů našich zvídavých žáků. Děkujeme zaměstnancům cukrovaru za velice fundovaný a poutavý výklad a již se těšíme na jaře na další exkurzi.


Halloween
Halloween

Tak se rok s rokem sešel, znovu je tu 31. 10. a svátek Halloween, který se slaví převážně v anglicky mluvících zemích a také ve Voděradech. Celý 9. ročník a vybraní žáci z 8. ročníku pro děti a jejich rodiče připravili děsuplnou stezku tentokrát vedoucí i lesem se sedmi stanovišti. Na výběr byly dvě trasy: pro kočárky a pro odvážné. Počasí nám vyšlo, nepršelo a moc nefoukalo. S nízkými teplotami se musí v tomto období počít. Na startu děti obdrželi hrací kartu na zapisování a svítící kroužek kolem ruky, aby se nebály, hlavně ty mladší. Trasa byla vyznačena jako obvykle svíčkami. Po cca 40 minutách se děti vracely na start a dostaly diplom a balíček odměn a také se mohly napít čaje, který připravila školní jídelna. Nakonec jsme napočítali asi kolem 100 dětí, které se přišly podívat a projít si stezku. Chtěl bych poděkovat všem organizátorům, pracovníkům školy a také některým rodičům, kteří se aktivně podíleli na zdařilém průběhu Halloweenu.


Pravěká vesnice
Pravěká vesnice

Žáci 6. ročníku probírají v dějepisu nejstarší období našich dějin. V úvodních hodinách se učíme orientovat v dějepisných mapách, určujeme století, rozeznáváme různé historické prameny, seznamujeme se s pomocnými historickými vědami a prací archeologů. S dobou kamennou se seznamují v hodinách i díky tvorbě spisovatele Eduarda Štorcha, učivo doplňujeme ukázkami z jeho četných knih a shlédli jsme také film Osada Havranů. A právě ten byl pro žáky inspirací, aby se pokusili vyrobit podle svých představ pravěkou vesničku. Příroda jim poskytla velké množství „stavebního“ materiálu a během hodiny děti vytvořily dílka, z kterých jsme měli velkou radost.


Florbal Dobruška 8. a 9. ročník
Florbal Dobruška 8. a 9. ročník

Ve čtvrtek 24. října jsme vyrazili na další florbalovou soutěž, tentokrát se žáky 8. a 9. ročníku. Na Základní škole Františka Kupky v Dobrušce jsme se střetli se čtyřmi týmy z našeho okrsku. První zápas jsme odehráli proti ZŠ Solnice, který jsme hladce zvládli a vyhráli 3:0. Do druhého zápasu proti ZŠ České Meziříčí jsme nevstoupili zrovna ideálně, když už v prvních dvou minutách jsme inkasovali 3 branky a zdálo se být po zápase. Kluci utkání nevzdali, ale na zvrat to již nestačilo a podlehli jsme po urputném boji 2:4. Třetí utkání jsme sehráli proti ZŠ Pulická Dobruška, zápas jsme měli skvěle rozehraný, vedli jsme skoro celé utkání, ale v posledních pár sekundách jsme inkasovali na konečných 3:3. V posledním zápase jsme hráli proti favoritovi ze Základní školy Františka Kupky Dobruška. Vstup do zápasu nám vyšel a po pěkné akci jsme vedli 1:0, soupeř pak utkání otočil a zvrátil prozatím výsledek na svou stranu – 1:2. Další branku jsme přidali my, a bylo srovnáno – 2:2. Minutu před koncem inkasujeme na 2:3, ale poslední slovo jsme měli my, se závěrečným hvizdem vyrovnáváme na 3:3. Tento zápas byl ze všech nejpovedenější a nejhezčí. V konečném součtu končíme na 3., nepostupovém místě. Klukům patří poděkování za nasazení do všech zápasů a zaslouží si pochvalu za předvedené výkony.


Okresní kolo stolního tenisu
Okresní kolo stolního tenisu

Dne 22. října se v naší tělocvičně uskutečnilo okresní kolo ve stolním tenise. V každé kategorii startovalo minimálně 6 družstev. V loňském školní roce týmů tolik nebylo, přibližně jen necelá polovina. Naši žáci startovali ve třech kategoriích: III. dívky (6. a 7. roč.), III. chlapci (6. a 7. roč.) a IV. chlapci (8. a 9. roč.). V nejmladší kategorii III., jak u kluků, tak u holek, soutěžili žáci z prvního stupně (čtvrtých a pátých tříd), kdy teprve sbírali své první zkušenosti ve všech zápasech a takto velkou soutěž okusili poprvé. V konkurenci velkých škol skončila naše děvčata na 7. místě, chlapci poté na místech 5. a 6. Byl znát obrovský rozdíl, pokud někdo hraje stolní tenis závodně, nebo jen tak ve volném čase. Všem žákům patří velké poděkování za přístup k turnaji, za předvedené výsledky a reprezentaci školy.


Florbal Dobruška 6. a 7. ročník
Florbal Dobruška 6. a 7. ročník

Ve čtvrtek 17. října jsme vyrazili s chlapci z 6. a 7. třídy na první florbalový turnaj do Dobrušky. V tělocvičně Základní školy Františka Kupky na nás čekaly celkem 4 zápasy se školami z okolí. První zápas jsme odehráli proti škole ZŠ Solnice, kdy jsme těsně zvítězili v samotném závěru 4:3. Další utkání jsme remizovali se ZŠ Častolovice, kdy jsme celý zápas dotahovali a nakonec kluci urvali alespoň bod za výsledek 3:3. Předposlední zápas jsme nezvládli a vysokým rozdílem 9:3 nás porazila ZŠ Dobruška Pulická. Po zbytečných chybách v obraně šel soupeř do náskoku o pět branek a tento rozdíl se nám již nepodařilo dotáhnout. Poslední zápas jsme hráli proti domácí ZŠ Františka Kupky, celý zápas byl vyrovnaný, občas kluci měli trochu navrch, ale v posledních dvou sekundách jsme ztratili naději na pěkný výsledek, dostali jsme zbytečnou branku a prohráli 4:3. Tento zápas mrzel asi nejvíce. V celkovém součtu jsme posbírali 4 body a ve skupině jsme skončili na nepopulární bramborové příčce. Chlapci hráli proti těžkým soupeřům, ale zaslouží si pochvalu, protože všechny zápasy odehráli na 200 % a všem školám jsme byli vyrovnanými soupeři.


Podzimníček
Podzimníček

V úterý 15. 10. 2019 se 4. třída v rámci pracovních činností vydala do lesa, kde měla za úkol posbírat co nejvíce přírodnin. Během cesty jsme našli nespočet listů nejrůznějších tvarů, šišky, kaštany, žaludy, a dokonce i pár hub, které jsme však nechali v lese. Ve škole jsme si poté vše důkladně promysleli a mohli jsme se pustit do výroby podzimních skřítků. Každý Podzimníček je jiný, jeden má dlouhé vlasy z listů, jiný zase krátké vlásky z mechu, někdo skřítkovi dokonce vymyslel klobouk z ořechu. Každý podzimní mužík je pouze z přírodních materiálů. Výroba nás moc bavila a své výtvory si všichni žáci odnesli na výzdobu domů.


Pracovní činnosti dívek
Pracovní činnosti dívek
Jelikož podzimní příroda nám nabízí velké množství nejrůznějších přírodních dekorací, byla by škoda toho na pracovních činnostech nevyužít. S dívkami jsme netradičním způsobem využily okrasné dýně a vytvořily si tak podzimní dekoraci nejen na stůl, ale i před dům nebo jako ozdobu do oken. Využily jsme všechny dostupné přírodniny v tomto ročním období – od mechu, šípků, šišek, kaštanů, listů až po traviny nebo kapradiny. Myslím si, že holky zapojily svoji fantazii a mile mě překvapily, jak se jim okrasné dýně povedlo ozdobit. Společně jsme se naladily na podzim, který má své kouzlo a rozmanitost.

Projekt Orlické hory
Projekt Orlické hory

Na čtvrtek jsme naplánovali návštěvu Orlických hor s 2. stupněm naší základní školy. Počasí se nedá poručit, výhled nic moc nesliboval, ale nakonec jsme vše naplánované bez deště absolvovali. Náš průvodce Ing. Brich pro nás připravil nejprve lahůdkovou trasu přírodní rezervací Trčkov, kam jsme se dopravili autobusem. Množství zajímavých informací děti kupodivu hltaly, našli se i jedinci, kteří měli neobyčejné znalosti o lese. Jen odlišit jedli od smrku dělalo mladším ročníkům problémy. Ve druhé části dne jsme se přesunuli na parkoviště pod Masarykovou chatou a rozdělili se na 2 skupiny. Starší zdolali Velkou Deštnou, prohlédli si dokončující se rozhlednu a po cestě se vydali do Luisina údolí. Mladší ročníky autobus převezl právě do Luisina údolí a putovali kolem sjezdovek na Martě ke kostelu sv. Matouše a po sjezdovce na Jedlovou k chatě Kristýna. Z množství poznatků a načerpaných informací budeme ještě nějakou dobu těžit v hodinách přírodopisu a celkem jistě se mnozí na tato místa ještě někdy vrátí.


Telefony

Ředitelna
494 384 528
Sborovna
494 384 945
Mateřská škola
494 384 552
Mateřská škola
770 113 114
Školní družina 1
499 111 102
Školní družina 2
499 110 025
Školní jídelna
494 384 180
Kuchyň
499 111 101
Účetní
499 111 100
Kabinet Čj a Vv
499 111 103

Zvonění

  1. hodina   7:20 -   8:05
  2. hodina   8:15 -   9:00
  3. hodina   9:20 - 10:05
  4. hodina 10:15 - 11:00
  5. hodina 11:10 - 11:55
  6. hodina 12:05 - 12:50
  7. hodina 13:00 - 13:45
  8. hodina 13:55 - 14:40

Termíny prázdnin

Podzimní 29.10. a 30.10.2019
Vánoční 23.12.2019 - 3.1.2020
Pololetní 31.1.2020
Jarní  3.2. - 9.2.2020
Velikonoční 9.4.2020
Hlavní 1.7. - 31.8.2020

Dnes má svátek

 

kalendář jmen

 

Kalendář akcí

Náhodný obrázek

logo-web-male-2019

 

 grant-web-maly

 

pedos logo

 

 

banner467x60

 

fondsidus

 

fondsidus

 

 op-vk-plakat

Přihlášení