Zoopark Stěžery
Zoopark Stěžery

Náš druhý projektový den se školní družinou se uskutečnil v úterý 15. června ve Stěžerech u Hradce Králové. Navštívili jsme zde zoopark a ekocentrum. Paní Ježková se svými kolegyněmi zaujaly děti velmi zajímavým výkladem o zde žijících zvířátkách. Do zooparku jsme přivezli pamlsky, jako je mrkev nebo jablko a žáci tak mohli se souhlasem paní lektorky zvířátka nakrmit a pohladit. Nachází se zde spousta zajímavých živočichů a někteří mají i jména, která pro ně vymyslely děti ze Stěžer. Žáky nejvíce zaujala surikata Sněhurka, klokan Hopík, puma Miky, velbloudice Shakira nebo buvoli Mareček s Mařenkou. V ekocentru jsme si prohlédli terária s hady, agamy a dokonce i krokodýly. Horké odpoledne jsme zakončili návštěvou obchůdku s nanuky.


Projektový den – ochrana přírody
Projektový den – ochrana přírody

Úterý 8. června jsme společně s žáky, kteří navštěvují školní družinu, pojali jako projektový den zaměřený na přírodu. Náš cíl byla záchranná stanice Akční ochranářská skupina JARO, která se nachází v nedaleké Jaroměři. Počasí nám vyšlo krásně a celé odpoledne vydatně svítilo sluníčko. Po příjezdu do Jaroměře jsme navštívili záchranou stanici, kde nás již očekávali lektoři, kteří pro nás měli připravenou prohlídku stanice, různé úkoly a spoustu zajímavých informací o zvířátkách, které zde přebývají a ochránci přírody o ně pečují již po dobu 30 let. Ročně zde přijmou na 700 živočichů. My jsme zde viděli čápi bílé, čápi černé, labutě, sovy, prase divoké, veverku obecnou a mnoho jiných. Tento velmi vydařený projektový den jsme zakončili zastávkou na zmrzlinu, na kterou se děti po celou dobu moc těšily.


Projektový den Včely
Projektový den Včely

Dne 12. 10. nás navštívil pan Zdeněk Urban, zkušený včelař, který se včelám věnuje již 40 let. Na začátku programu se děti dozvěděly, jaké druhy včel máme, jak dlouho žijí a především nejdůležitější věc a to je význam včel, jako je např. opylování květů a tvorba medu. Pan Urban seznámil mladé budoucí včelaře s tím, co je potřeba k chovu. Děti se dozvěděly, že včely reprodukují mateří kašičku na krmení svých larviček. Tato mateří kašička má i léčebné účinky. Na ukázku přivezl pan Urban medník, který dětem detailně popsal a nechal prohlédnout. Poté pustil krátké kreslené video o včelách, které děti s velikým zájmem sledovaly. Na konec si všichni mohli zkusit včelařkou kuklu a v žít se do role včelaře.


Co jsme dělali v září
Co jsme dělali v září

Září pro nás bylo měsícem seznamovacím, kdy jsme mezi sebe přivítali také nové tváře prvňáčků. Společně jsme si stanovili pravidla, která budeme ve družině dodržovat. Také jsme si povídali o našem novém projektu školní družiny s názvem „Cesta za pokladem“, jenž nás bude provázet celým školním rokem. Za nepříznivého počasí jsme s dětmi zůstávali ve školní družině a tvořili jsme u stolečků. Jako první děti vyráběly ve dvojicích své lodě, se kterými vyplují v říjnu na první ostrov. Každý si nazval svou loď a vyzdobil si ji dle svých představ a fantazie. Na fotbalovém hřišti jsme si zahráli nejrůznější míčové hry jako je fotbal, který je u dětí velmi oblíbený a vybíjenou. Nezapomněli jsme ani na pohybové aktivity, jako jsou ovečky, cukr káva, pneumatiky apod. Nechyběly ani oblíbené vycházky do lesa, kam si děti chodí stavět lesní domečky. Ve družině děti dále tiskly listy na papír a poté nalepily muchomůrku. Dětem se tato práce velmi povedla. První školní měsíc utekl jako voda a všichni se těšíme, co nás čeká dál.


Projekt Hmyz
Projekt Hmyz

V pátek 3. 10. 2020 nás přijela navštívit paní Adamcová z Týniště nad Orlicí. V programu s názvem HMYZ, dětem paní Adamcová ukázala hravou formou úlohu komára, mravence nebo berušky. Za pomoci sady modelů se děti seznámily i s ostatními zástupci hmyzího světa. Někteří si vyzkoušely postavit hmyzí domeček, jiní zase nahlížely s velikým zaujetím do knih, které byly zajímavé nejen informacemi, ale i ilustracemi. Makety brouků, ptáků nebo larví miminka v zavinovačce si mohly děti s velikým nadšením v rámci projektu užít. Celý program byl zakončen povídáním, o tom, že je hmyz důležitou součástí v ekologické rovnováze i v potravním řetězci. Dívky si zatančily jako světlušky s křidélky a s čelenkami, které měla paní Adamcová připravené.


Projekt Zdravé nohy
Projekt Zdravé nohy

Ve čtvrtek 1. 10. 2020 nás ve školní družině navštívila paní Hana Adamcová, která si pro nás připravila zábavný program na téma “Zdravé nohy“. Tento program byl zaměřený na procvičování dětské nohy, děti si vyzkoušely stabilitu na různých površích a cvičily na balanční podložce. Spolu jsme vyzkoušeli kořenové koberce a koberce, které si paní Adamcová vyrobila sama doma. Dětem ihned dala nápady, z čeho si tyto koberce také mohou doma vyrobit. Nejzábavnější a zároveň nejvíce hlasitá aktivita byla trhání novin naboso bez použití rukou. Pro paní vychovatelku byla příjemná chvilka s masážním ježkem, díky němu si mohla namasírovat nohy. Celý program jsme zakončili přenosnou Kneippovou masážní koupelí, která u dětí sklidila největší úspěch. Děti střídaly teplou a studenou vaničku s masážním i voňavým (levandule) překvapením.


Zpět ve škole!
Zpět ve škole!

Prázdniny skončily a my se opět vrátili do školních lavic. Školní družina je stejně jako loni rozdělena na 2 oddělení, jejich kapacita byla bez problému naplněna. Obě družiny jsou plně vybaveny stolními, karetními hry a nechybí ani stavebnice LEGO. Nejdůležitější jsou pravidla, která jsme si spolu s dětmi řekli hned druhý den školy. Letošní školní rok nám do druhého oddělení nastoupila nová paní vychovatelka, se kterou se žáci postupně seznamují. Na první vycházce starší děti s velikou radostí ukazovaly prvňáčkům a paní učitelce, kde máme v okolí školy les, hřiště, mateřskou školu a obecní úřad. Při další vycházce chtěly děti s velikým nadšením na místní hřiště. Vzali jsme si s sebou fotbalový míč, létající talíř a míč na vybíjenou. Děti se na hřišti rozdělily do skupinek a každá se věnovala jednomu sportu. Některé holčičky nic hrát nechtěly, ale za to zapojily novou paní vychovatelku do tance. „Cesta za pokladem“, tak se jmenuje letošní celoroční projekt, proto hurá na palubu a vyplouváme!


Telefony

Ředitelna
494 384 528
Sborovna
494 384 945
Mateřská škola
494 384 552
Mateřská škola
770 113 114
Školní družina 1
499 111 102
Školní družina 2
499 110 025
Školní jídelna
494 384 180
Kuchyň
499 111 101
Účetní
499 111 100
Kabinet Čj a Vv
499 111 103

Zvonění

  1. hodina   7:20 -   8:05
  2. hodina   8:15 -   9:00
  3. hodina   9:20 - 10:05
  4. hodina 10:15 - 11:00
  5. hodina 11:10 - 11:55
  6. hodina 12:05 - 12:50
  7. hodina 13:00 - 13:45
  8. hodina 13:55 - 14:40

Termíny prázdnin

Podzimní 29.10. a 30.10.2020
Vánoční 23.12.2020 - 3.1.2021
Pololetní 29.1.2021
Jarní  8.2. - 14.2.2021
Velikonoční 1.4.2021
Hlavní 1.7. - 31.8.2021

Kalendář akcí

Náhodný obrázek

logo-web-male-2019

 

 grant-web-maly

 

pedos logo

 

 

banner467x60

 

fondsidus

 

 op-vk-plakat

Přihlášení