Hurá prázdniny!
Hurá prázdniny!

Dočkali jsme se. Poslední školní měsíc je za námi a my konečně míříme na prázdniny. Než ale za sebou zavřeme dveře, vraťme se na začátek června. V horkých dnech jsme si, alespoň pro ten pocit, vyrobili osvěžující drink, povídali jsme si o první pomoci, co dělat v určitých situacích a případně na jaká telefonní čísla volat. K tomu nám posloužil pracovní list. Děti z papírových tácků vytvořily loďku plující po moři. Naším tématem byly také živly a to oheň a voda, vysvětlili jsme si, jak nám mohou sloužit, ale i škodit. Předali jsme si pár typů, kam vyrazit v létě na výlet, rozdali jsme z nástěnek poslední obrázky, aby si je děti odnesly domů a mohly si připomenout, co za celý rok vyrobily. Spoustu našeho času jsme trávili na fotbalovém hřišti, kde jsme hráli fotbal, házeli si s frisbee či míčem nebo kreslili křídami po cestě. Poslední horké dny nám skvěle sloužila tělocvična, kde jsme se příjemně chladili. Také jsme zašli do obchodu na osvěžení v podobě nanuka. Teď už mi nezbývá nic jiného, než všem popřát hezké léto plné nových zážitků a v září s novým elánem se opět sejdeme.


Prázdniny za dveřmi
Prázdniny za dveřmi

Hurá! Máme tu červen, poslední měsíc školního roku. Z výtvarné, pracovní činnosti si děti vytvořily lodě na papírovém tácku. Hodně jsme chodili hrát fotbal, vybíjenou a další sportovní aktivity, které si děti vymyslely na hřiště. Jeden den jsme tyto činnosti spojili se svačinou a měli na menším hřišti pod stromem piknik. Dětem se to moc líbilo, proto jsme piknik ještě několikrát zopakovali. Z tematického plánu jsme se zaměřili na první pomoc při poranění. Při velikém horku byl náš pobyt venku vyměněn za pobyt v tělocvičně. Zde si děti vzaly z družiny různé hry a hračky a trávily čas tam. Konec měsíce je tu a všichni se těšíme na prázdniny. Tak hurá na výlety a v září se tu všichni společně opět sejdeme!


Pestrý květen
Pestrý květen

Květen jsme zahájili výrobou přáníček pro naše maminky, které slaví svůj svátek každou druhou květnovou neděli. Do hrnečků plných květů děti napsaly básničku, aby maminku potěšily. Povídali jsme si o zdraví, co je nutné dodržovat, abychom si ho udržovali ve skvělé kondici. Na toto téma děti vyrobily postavu člověka, kterou rozdělily na dvě poloviny a do každé vkládaly potraviny a nápoje zdravé i nezdravé. Pilné včelky byly také naším tématem a tak jsme pomocí bublinkové fólie natiskli plástve, do kterých jsme nalepili včelky. Nakreslili jsme obal od naší oblíbené knihy, vyrobili jsme létající balón, který nás v červnu vezme na prázdniny. Za pěkného počasí chodíme na vycházky, nejraději do lesa. Zdobíme křídou chodník před školou, hrajeme fotbal, vybíjenou a různé honičky a hry.


Květnové dovádění
Květnové dovádění

I přesto, že nám počasí tento měsíc moc nepřálo, byly i lepší dny, kdy jsme chodili ven a nejčastěji na hřiště. Při deštivém počasí nám posloužila knihovnička, ze které jsme si přečetli pár nádherných pohádek. Jeden den se děti staly včelaři a namalovaly plástev se včeličkami. Nezapomněli jsme ani na naše maminky a ke Dni matek děti vytvořily přáníčka se srdíčkem a vlastním textem. Ve skupinové práci měly za úkol namalovat lidskou postavu. Poté k ní přiřazovaly zdravé a nezdravé potraviny, které vystřihly z letáků. Na konci měsíce jsme se proletěli balónem. Děti nakreslily a poté pomocí barevných proužků nalepily tvar balónu. Tato práce se jim velice povedla a je vystavena ve vestibulu školy.


Duben s pohádkou
Duben s pohádkou

Co se dětem vybaví, když se řekne pohádka „O perníkové chaloupce?“ Ano, zlá baba, Jeníček, Mařenka a perníčky. My jsme sice perníčky nepekli, ale v rámci výtvarné činnosti vystřihli. Vystřižené tvary perníčků si děti vyzdobily bílou barvou. Krásné jarní počasí nám v tomto měsíci přálo, proto jsme s dětmi chodili každý den na vycházky. Nejčastěji děti chtěly na hřiště, kde mohly spolu hrát fotbal, vybíjenou, házet si s létajícím talířem a běhat. Nádherné velikonoční kraslice malované libovolnou technikou děti samy vyvěsily s kombinací ptáčků na nástěnku před školní družinu. Tradice, zvyky a pověry o Velikonocích děti velmi dobře znají, proto jsem nemusela nic říkat a jen poslouchat. Konec měsíce jsme uzavřeli malováním čarodějnic.


Velikonoční duben
Velikonoční duben

V dubnu jsme se zaměřili na Velikonoce, jelikož se letos v tomto měsíci slavily. Vyrobili jsme obří vejce, které si děti dle vlastní fantazie vybarvily. Společně jsme si řekli něco o tomto křesťanském svátku, děti ve skupinách dostaly pracovní list, ve kterém jsme si přečetli, jak se jmenují jednotlivé velikonoční dny, počínaje Květnou nedělí a končící Velikonočním pondělím. Pomocí dlaně a prstu jsme natiskli slepici s kuřátky a vyrobili tak velikonoční přání. V rámci tématu Druhy dopravy – cestování, jsme si zasoutěžili a ve skupinách děti vypisovaly co nejvíce dopravních prostředků, opakovali jsme bezpečnost na cestách a při pohybu na silnici. V rámci Dne Země jsme si řekli, jak chránit a pečovat o přírodu, co pro ni můžeme udělat, aby nám vracela to dobré. Posledního dubna, jak je již zvykem, pálíme čarodějnice, proto jsme si tuší nakreslili čarodějnici, vybarvili voskovkou a ozdobili s nimi družinu.


Jaro za dveřmi
Jaro za dveřmi

Měsíc březen jsme začali malbou sněženek, které potkáváme na vycházkách v okolí Voděrad. Za příznivého počasí chodíme ven, aby se děti mohly proběhnout a odreagovat se. Jarní okna naší družiny zdobí včelky a berušky. Takzvané „casíno“ otevíráme během plavání každý čtvrtek. Hrajeme společenské hry, u kterých si děti utužují vztahy a zlepšují komunikaci mezi sebou. Nástěnka před družinou zdobí jarní obrázky z jiného světa. Tato tvorba z barevných papírů byla společná práce ve dvojicích a velmi se jim povedla. Konec března jsme ukončili soutěží, kdo napíše nejvíce domácích zvířat.


Vyhlížíme jaro
Vyhlížíme jaro

Měsíc březen byl ve znamení vyhlížení tolik očekávaného jara. A tak jsme ho nedočkavě začali vyhlížet klíčovou dírkou, kterou si děti vyrobily z papíru a do ní kreslily jarní obrázek. Venku už se příroda pomalu probouzí a my ji na vycházkách pozorujeme, jaké jsou každý den změny, co už vykvetlo a na co se teprve můžeme těšit. K příležitosti MDŽ si děti vyrobily květinky, které věnovaly mamince či babičce. Povídali jsme si o tom, jak správně pečovat o svůj chrup a čím bychom se neměli stravovat, abychom předešli zubnímu kazu. Družinu jsme oblékli do jarního kabátku, nezapomněli jsme ani na okna. Koncem měsíce se konalo přátelské utkání ve vybíjené mezi žáky naší školy a z Černíkovic. Nemohli jsme nepodpořit naše kamarády, tak jsme vyrobili transparenty a šli jsme fandit.

Karnevalové veselí
Karnevalové veselí

V únoru jsme si povídali o povolání, jaké známe a především kým by děti chtěly jednou být. Vysněné profese byly různé, od hasičů, řidičů TAXI, hokejových brankářů, učitelek, muzikantů až po populární Youtubery. Každý si pak to své nakreslil. V tomto zimním měsíci nemohlo samozřejmě chybět povídání o masopustu. Po krátké pohádce o tomto lidovém svátku jsme si průvod nakreslili. Nemohli jsme zapomenout na výrobu karnevalové veselé masky. Na svátek všech zamilovaných si každý namaloval srdíčko a ten kdo chtěl, vyrobil si i přáníčko. Stále chodíme na procházky do okolí Voděrad, mimo čtvrtky, protože celý 1. stupeň jezdí na plavání. Tento čas plně využíváme na společenské hry, výtvarnou nebo pracovní činnost.


Únorové činnosti
Únorové činnosti

Během února byl prostor k vyrábění a malování. Děti si pomocí číslice 8 namalovaly tučňáka, který se všem velice povedl. Dále si mohly vyzkoušet výtvarnou techniku, při které jsme využili mořskou sůl. Bílou čtvrtku potřely modrou barvou, poté posypaly solí a nechaly uschnout. Sůl pracovala natolik, že se jim vytvořily krystalky. Poté si ve dvojicích vystřihly okno a vše slepily. Hotová práce pak představovala zamrzlé okno, které si děti vystavily na chodbu před školní družinu. Na sv. Valentýna jsme si namalovali srdíčko a některé děti vytvořily přáníčko s ovečkou Shaun. Masopust a karnevalové masky u nás ve družině nemohly chybět. Děti si nadšeně vyrobily své masky a nakreslily průvod. Práce žáků I. a II. oddělení je vystavena ve vestibulu školy. Od začátku února nechodíme každý čtvrtek ven, protože celý 1. stupeň jezdí na plavání. Čas využíváme ve družině na hraní her nebo na výtvarnou či pracovní činnost.


Lednové dovádění
Lednové dovádění

Tento měsíc nám počasí velmi přálo. Venku nasněžilo, a proto jsme se s dětmi mohli každý den vydat na procházky. Často jsme chodili na hřiště, kde se děti mohly vydovádět. Stavěly sněhuláky, pevnosti nebo se mohly koulovat. Jeden den děti plnily venku také zimní kvíz, který jsme s paní vychovatelkou připravily. Ve výtvarné činnosti jsme s dětmi kreslili Tři krále, sněhuláky černým perem a zimní krajinu bílou křídou. Vytvořili jsme si také zasněženou vesničku, kterou jsme spolu s dětmi vystavili na chodbu před školní družinu. Na konci ledna děti kreslily černou tuší zimní sportovce. Práce se velmi vydařily. Nezapomněli jsme ani řádně odpočívat, zatáhli jsme všechny žaluzie, pustili si hudbu a uvolnili se. Dětem se tato činnost tak zalíbila, že ji chtějí každý týden.


Sněhové řádění
Sněhové řádění

V lednu jsme se konečně dočkali sněhu a tak jsme mohli vyrazit na velké koulovačky, sněhové soutěže a stavění sněhuláků. Podle projektu jsme se zaměřili na stopy ve sněhu, abychom je mohli přiřadit ke svým majitelům. Děti si nakreslily brusle, zimní zahradu, paní Zimu a ve skupinkách diskutovaly a vypisovaly, jak chránit vlastní bezpečí. Pohádkový kvíz, který děti vyplňovaly, mnohým rozšířil znalosti, někdo si jen pohádky připomněl. Také jsme si povídali o lidském těle a následně jsme popisovali kostru. Ve družině stále hrajeme společenské hry, především ty nové, od Ježíška. Převládá velký zájem o Kloboučku hop, ale i o jiné hry, například Goblíci jedlíci, Cink, Tučňáci na ledu. Velký zájem dětí je také o Lego, při kterém se fantazii meze nekladou. Za příznivého počasí chodíme na procházky, na kterých si užíváme zimní přírodu. Jedna taková byla se zimním kvízem, kdy děti plnily úkoly.


Už se zase těšíme na Ježíška
Už se zase těšíme na Ježíška

I my jsme začali s naším adventním kalendářem počítat, kolik dní zbývá do Vánoc. Každý den děti poctivě ujedly jeden perníček s číslem a uteklo to rychleji, než jsme si mysleli. Dozvěděli jsme se, jak slaví Vánoce v jiných zemích, jaké mají zvyky a tradice. Poté jsme si společně řekli ty naše. Natiskli jsme vatovou tyčinkou sněhuláky, namalovali jsme zimní krajinu se zasněženými stromy. Děti dostaly velký úkol, nakreslit, jak si představují Ježíška. Pro někoho byl úkol lehčí, měl totiž v jeho podobě jasno, pro někoho to bylo náročnější, jelikož o tom ještě nikdy nepřemýšlel. Nakonec se všechny práce plné fantazie moc povedly. V rámci projektu na tento měsíc „O dvanácti měsíčkách“ jsme shlédli pohádku se stejným názvem a už jsme netrpělivě čekali, jestli k nám ten Ježíšek zavítá. A jak to dopadlo? Stavil se a něco nám tu i nechal. A jelikož k tomuto měsíci patří i přání, děti si vyrobily to své a my vám všem přejeme krásné prožití svátků vánočních po boku blízkých a v novém roce jen to dobré.


Vánoce, Vánoce přicházejí
Vánoce, Vánoce přicházejí

Měsíc prosinec byl pro děti plný očekávání a překvapení. Na začátku jsem pro ně připravila adventní kalendář. Každý žák navštěvující školní družinu tam našel sladkou drobnost. Z projektu „O 12 dvanácti měsíčkách“ jsme si pustili pohádku, která se všem dětem moc líbila. Nástěnku před družinou nám zdobí obrázky stromů ze zasněžené krajiny, kreslili jsme také „Jak si představujeme Ježíška“. Poslední týden děti pro své nejbližší vyráběly přáníčka, se kterými se poté s velkým nadšením vyfotily u stromečku. Jako každý rok k nám do školní družiny zavítal Ježíšek a nadělil nám nové hry a hračky. Tímto Vám spolu s dětmi přejeme Veselé Vánoce a šťastný nový rok.


Listopadové tvoření
Listopadové tvoření

Měsíc listopad jsme společně zahájili s pohádkou „O veliké řepě“. Děti pohádku vyprávěly, kreslily a společnými silami nacvičovaly dramatizaci. Svatý Martin nám sice sníh nepřivezl, ale my jsme nezoufali a vyrobili jsme alespoň bílého koně z papíru. Třídu jsme zasypali vločkami a okna jsme vylepili sněhuláky. Začali jsme tvořit model do projektu „Móda budoucnosti“, kdy jsme vytvořili šaty z bublinkové fólie. Trochu jsme si popovídali o ovoci a zelenině a přiradili obrázky k názvům. Napsali jsme dopis Ježíškovi, respektive si každý z dětí nakreslil, co by si přál, aby nám do družiny nadělil. Také netrpělivě čekáme na Mikuláše se svou družinou, proto jsme na nástěnky dali čerty, abychom tomu byli aspoň o krok blíže. Stále chodíme ven, teď už pozorovat měnící se přírodu z podzimní na zimní. Rozsvítili jsme stromeček i u nás ve družině, který si nejprve děti vyzdobily.


Listopadové tvoření
Listopadové tvoření

Měsíc listopad nám začal pohádkou z projektu „O veliké řepě“. Děti si pohádku namalovaly a poté pro nás připravily dramatizaci. Divadlo se jim povedlo a dostaly velikou pochvalu. Každý den jsme chodili společně ven na vycházky, ať už do lesa nebo okolo Voděrad. Jedno odpoledne se kluci rozhodli, že ze stavebnice lega sestaví vlajky. Měli z toho obrovskou radost. Z tematického plánu jsme se dali do zavařování. Děti rozdělovaly, pojmenovávaly, vybarvovaly a lepily do předem nakreslených sklenic ovoce a zeleninu. Ke konci listopadu jsme se naladili na blížící se zimu a Vánoce. S dětmi jsme si vyzdobily okna sněhuláky, na nástěnku u ŠD a ve vestibulu děti vytvořily čerty. Nezapomněli jsme ani na malování Vánočních přání Ježíškovi pod stromeček. Poslední den v listopadu si děti vyrobily z papíru a tácku adventní věnec a společně si vysvětlili, proč jsou na něm vždy 4 svíčky.


Říjnové výtvarné činnosti
Říjnové výtvarné činnosti

Z projektu na říjen jsme se během celého měsíce věnovali tématu: hrady a zámky. Děti vyprávěly, kde všude byly a kde se jim nejvíce líbilo. Nezapomněli jsme ani na činnost výtvarnou, kdy děti malovaly, čím by chtěly být, kdyby byly černou tečkou. Za příznivého počasí chodíme na vycházky do okolí Voděrad. Jednu vycházku si děti zasoutěžily v běhu ve dvojicích na hřišti, druhou procházku zase sbíraly listy, které využily při výtvarné činnosti. Děti s nimi vytvořily „podzimníčky“ a pojmenovaly si je podle své fantazie. Ve školní družině jsme si to společně vyzdobili do tématu – podzim a na blížící se halloween. Během měsíce navštěvujeme každý týden tělocvičnu, kde hrajeme pohybové hry a soutěžíme ve dvojicích. Na konci října si děti namalovaly čaj na chladné podzimní večery.


Co jsme dělali v říjnu
Co jsme dělali v říjnu

Do října jsme podle projektu společně vletěli s drakem a to konkrétně s pohádkou „Za humny je drak“. Vydali jsme se vstříc Dračí šipkované, kdy děti rozdělené do skupinek plnily v lese úkoly. Také jsme si povyprávěli o hradech a zámcích v našem okolí, kdo které navštívil, k čemu vlastně sloužily a prohlédli jsme si je na obrázcích. Děti si vyrobily draka, ježka, natiskly na „sklenice“ jablíčka, abychom měli na zimu kompot, zasypali jsme družinu listím a halloweenskou výzdobou. Proběhla soutěž, ve které vypisovala každá skupinka co nejvíce zvířat žijící např. v lese, v Zoo, na louce, stromy jehličnaté a listnaté,… Vítězná skupinka byla odměněna sladkostí. Nadále pokračujeme ve čtení pohádek Bratří Grimmů, na které se děti vždycky těší.


Zpátky do školy
Zpátky do školy

Prázdniny nám zamávaly a my se konečně všichni sešli ve škole. Pro naše prvňáčky to by velký den, na který se jistě všichni těšili. Všem jsme ukázali 2 oddělení družiny, kterou začali navštěvovat. Začátkem září jsme si společně řekli pravidla družiny, ukázali jsme společně se staršími dětmi tělocvičnu, okolí Voděrad, kam chodíme na vycházky. Poznáváme lesy, kde stavíme domečky. Během zájmové činnosti jsme vyrobili podzimní ježky, kterými jsme ozdobili naši družinu. Také jsme zahájili čtecí chvilky, kterým říkáme „Čas na pohádku“. Děti náhodně vyberou pohádku z knížky „Kniha pohádek – Bratři Grimmové“. Podle projektu na září – Červená Karkulka, si děti nacvičily ve skupinkách dramatizaci na tuto pohádku. Představení bylo zdařilé, potlesk hlasitý.


Škola volá
Škola volá

Máme tu září a nový školní rok přivolal děti zpět do školních lavic a některé i do školní družiny. Stejně jako minulý rok, tak i letos máme 2 oddělení školní družiny. Od začátku se s dětmi navzájem seznamujeme a povídáme si o tom, jak se chováme ve družině, v tělocvičně a na vycházce. Během září nám počasí přálo, proto jsme chodili každý den ven okolo Voděrad a do lesa. V lese to děti mají velice oblíbené, protože si mohly stavět domečky z přírodnin. Po vycházkách jsme ve družině spolu vyráběli a malovali. Děti vytvořily podzimní ježky, které jsme pak společně vystavili do oken školní družiny. Dále si namalovaly list, který pak vybarvily podle své fantazie. Podle projektu na září – Červená Karkulka si děti spolu ve skupinkách připravily dramatizaci této pohádky. Představení bylo nádherné.


Telefony

Ředitelna
494 384 528
Sborovna
494 384 945
Mateřská škola
494 384 552
Mateřská škola
770 113 114
Školní družina
499 111 102
Školní jídelna
494 384 180
Kuchyň
499 111 101
Účetní
499 111 100
Kabinet Čj a Vv
499 111 103

Zvonění

  1. hodina   7:20 -   8:05
  2. hodina   8:15 -   9:00
  3. hodina   9:20 - 10:05
  4. hodina 10:15 - 11:00
  5. hodina 11:10 - 11:55
  6. hodina 12:05 - 12:50
  7. hodina 13:00 - 13:45
  8. hodina 13:55 - 14:40

Termíny prázdnin

Podzimní 29.10. a 30.10.2018
Vánoční 22.12.2018 - 2.1.2019
Pololetní 1.2.2019
Jarní  11.3. - 17.3.2019
Velikonoční 18.4.2019
Hlavní 29.6. - 1.9.2019

Dnes má svátek

 

kalendář jmen

 

Kalendář akcí

Náhodný obrázek

logo-web-male-2019

 

 grant-web-maly

 

pedos logo

 

 

banner467x60

 

fondsidus

 

vicka

 

 op-vk-plakat

Přihlášení