Karnevalové veselo
Karnevalové veselo

Po roce přišel konečně čas na náš oblíbený karneval. Některé natěšené děti přišly do školy v maskách už ráno, zbytek až do tělocvičny. Zahájili jsme tancem a následnou přehlídkou masek. Kostýmů bylo spoustu, od princezen přes kostlivce až po tygra. Nechyběly soutěže, jako běh se lžící a míčkem, slalom s florbalkou, zábavný kvíz s tajenkou a v neposlední řadě především diskotéka, na kterou jsme se všichni těšili. Parádně vyblbnutí jsme se přesunuli do družiny, kde jsme společně posvačili, rozdali jsme si drobné odměny za splnění úkolů a ještě chvilku tančili. Zhodnotili jsme originalitu masek a postupně ukončili karneval. Uteklo to a my už se těšíme zase na příští rok!


Vánoční nálada
Vánoční nálada

Předvánoční čas nám ve školní družině utekl jako voda. Sáňkovali jsme, chodili na procházky, stali se pošťáky a rozdávali vánoční přáníčka. Po vycházkách jsme si hráli oblíbené hry, pekli perníčky na interaktivní tabuli, vytvářeli tučňáky, myšky s dárečky, přáníčka pro naše nejbližší nebo malovali vánoční strom. Při odpočinku po obědě jsme společně zpívali koledy a známé písně v duchu Vánoc. Na co se ale žáci těšili nejvíce? Přeci na to, zda nám Ježíšek do družiny nadělí nějaké ty dárečky, o které si namalovali. Dočkali se! Ježíšek naší družinu opravdu navštívil a nadělil spoustu krásných dárků. Mezi nimi byl například stolní fotbálek, magnetická stavebnice, domeček pro panenky nebo takzvané cihličky, ze kterých si žáci mohou při odpoledním volnu postavit třeba hrad. Vánoce nejsou jen o dárcích, ale o setkáních ve zdraví všech nejbližších. Za Lišáky i Myšáky bychom Vám chtěli popřát Veselé Vánoce!


První sněhové radovánky
První sněhové radovánky

Prosinec jsme začali každodenním čtením adventních příběhů, které je společné pro obě oddělení. Na každý den je pro žáky připravené jiné vyprávění. Po přečtení jeden z vylosovaných žáků jde vybarvit další dílek čepice našeho sněhuláka. Třináctý příběh z našeho čtení nese název „Zasněžené Vánoce“, ve kterém jsme se dočetli, jak děti dovádí na velké hromadě sněhu uprostřed města. Nadchlo nás to všechny tak moc, že jsme na sebe navlékli oteplováky, rukavice, čepice, bundu, do ruky vzali lopaty na sáňkování a vyrazili na nejbližší kopec. Na hřišti jsme si užívali sněhové nadílky. Žáci se koulovali, vytvářeli andílka, sjížděli kopec na lopatě nebo si jen tak brouzdali sněhem. Všem se rozzářily oči a dětský smích se rozléhal po celých Voděradech. Už teď se těší, kdy zase vyrazíme.


Poslední podzimní měsíc
Poslední podzimní měsíc

Listopad utekl jako voda a my se můžeme ohlédnout, co jsme zvládli. Každý den chodíme pravidelně na čerstvý vzduch ven. Abychom střídali, jakým směrem půjdeme, vymysleli jsme systém losování, kdy vylosujeme pokaždé jinou trasu. Žákům se tento způsob tak zalíbil, že se už u oběda ptají, kdy budeme opět losovat. Na čem se ale společně shodneme, je to, že chodíme rádi do lesa. O sv. Martinovi jsme se dali do tvoření svatomartinských hus a holčičky z první třídy, které přímo milují tvoření, k nim vyrobili svatomartinského koníka. To nejdůležitější přišlo na konci listopadu, kdy si všichni mohli namalovat nebo napsat, co by si letos přáli od Ježíška do školní družiny pod stromeček. Nápadů bylo mnoho, dopisy z okna zmizely, tak už jen zbývá doufat, zda tu Ježíšek i pro nás něco přichystá.


Podzimní čas
Podzimní čas

I v toto roční období nás pochmurné počasí nezaskočilo ba naopak, obohatilo nás o pestré barvy přírody, kterou jsme se pokusili přenést do našeho tvoření. Práce s kaštany žáky obzvlášť bavila a vytvořili spoustu zajímavých věcí. Abstraktní listy namalované pomocí kaštanů kutálejících se po krabici, byla pro nás zábavná technika a užili jsme si u toho hodně legrace. Díky našemu celoročnímu projektu jsme stihli za měsíc říjen navštívit Austrálii a poznat jejich kulturu. Sice jen papírové, ale i tak se žákům jejich bumerangy velice povedly. Každý na něm zanechal kousek své kreativity a smysl pro detail. K tradičním australským hudebním nástrojům patří didgeridoo. Ten si žáci ve skupinkách vytvořili a dokonce do něho zkoušeli i foukat, ale bohužel žádný pěkný tón z didgeridy nevyšel.


Land-art - tvoření v přírodě
Land-art - tvoření v přírodě

Konečně přišlo očekávané babí léto a my jsme se rozhodli tvořit i venku. Naše pomůcky nebyly pastelky, nůžky, lepidlo ani papír, ale přírodniny. Žáci měli za úkol najít různý druhy přírodního materiálu a z něho vytvořit barevné obrazce - mandaly. Všichni nadšeně pobíhali po lese a shromažďovali si zásoby materiálu. Během práce ve skupinkách jsme ocenily jejich vzájemnou spolupráci, komunikaci a ochotu si pomáhat. Všem se mandaly velice povedly. Co mandala to originál.


Zpět ve školní družině
Zpět ve školní družině

Letošní školní rok jsme se znovu sešli s úsměvem na tváři. Přivítali se s novými žáky a aktivně je zapojili do našeho režimu školní družiny. Seznámili jsme se vnitřním řádem a pravidly, kterými se neřídíme nejen ve družině ale i na vycházce. Naše oddělení byly poprvé pojmenovány podle zvířecích kamarádů na lišáky a myšáky. Každé oddělení si vytvořilo své maskoty v podobě lišky či myšky a všichni na ně byli patřičně hrdí. Naším celoročním projektem je „Letem světem“, díky kterému procestujeme spoustu zajímavých zemí. Nejprve si žáci vyrobili vlastní cestovní pas, do kterého budou dostávat razítka za každou navštívenou zemi. Každý den chodíme pravidelně na vycházky po okolí Voděrad. Opět nás žáci nepřekvapili v tom, že se nejvíce těší do lesa nebo na hřiště. Z výtvarně-pracovní činnosti jsme tvořili podzimní ježky, kde si žáci procvičili jemnou motoriku. Novým spolužákům se zalíbili naše kolektivní hry, které by nejraději hráli každý den.


Telefony

Ředitelna
494 384 528
Sborovna
494 384 945
Mateřská škola
494 384 552
Mateřská škola
770 113 114
Školní družina 1
499 111 102
Školní družina 2
499 110 025
Školní jídelna
494 384 180
Kuchyň
499 111 101
Účetní
499 111 100
Kabinet Čj a Vv
499 111 103

Zvonění

  1. hodina   7:20 -   8:05
  2. hodina   8:15 -   9:00
  3. hodina   9:20 - 10:05
  4. hodina 10:15 - 11:00
  5. hodina 11:10 - 11:55
  6. hodina 12:05 - 12:50
  7. hodina 13:00 - 13:45
  8. hodina 13:55 - 14:40

Termíny prázdnin

Podzimní 26.10. a 27.10.2022
Vánoční 23.12.2022 - 2.1.2023
Pololetní 3.2.2023
Jarní  27.2. - 5.3.2023
Velikonoční 6.4.2023
Hlavní 1.7. - 31.8.2023

Kalendář akcí

Náhodný obrázek

logo-doucovani-2022-m

 

logo-web-male-2019

 

 grant-web-maly

 

pedos logo

 

 

banner467x60

 

fondsidus

 

 op-vk-plakat

Přihlášení