Čarodejná stezka
Čarodejná stezka

Dne 30. 5. 2021 jsme navštívili čarodějnou stezku pořádanou obcí Voděrady. Základním vybavením na čarodějnou stezku bylo čarodějné koště a čarodějná hrací karta. Stezka začínala u obecního úřadu Voděrady, odkud jsme stoupali kolem hřiště a dále lesem až k myslivecké chatě a odtud zpět k obecnímu úřadu. Trasa stezky s dvanácti stanovišti nám rychle ubíhala. Děti odvážně plnily, stanovené úkoly a čarodějnou stezku si náležitě užily. Na konci čarodějné stezky, děti čekala odměna, z čehož měly velkou radost.


Čarodejnice
Čarodejnice

Po dlouhé odmlce jsme se s dětmi konečně opět shledali, avšak ne se všemi. Z nařízení vlády mohly do školky chodit pouze předškolní děti anebo děti, jejichž rodiče pracují v IZS, ve školství či státní správě. Omezený stav mateřské školy netrval naštěstí dlouho a mohli jsme se opět všichni sejít. Jelikož, se blížil 30. duben, vyzdobili jsme školku i čarodějnicemi a strašidly, vyrobili jsme si čarodějné dárečky a čekali, až přijde vytoužený den čarodějného reje. Ten den jsme se převlékli do čarodějných šatů a ve školce bylo rázem mnoho čarodějů a čarodějnic. Plnili jsme různé disciplíny - např. skákali přes koště, motali pavučiny, vařili lektvar a další. Čarodějný rej, dále pokračoval na zahradě, kde si děti pochutnaly na opečených párcích i sladkých čarodějných muffinech.


Karneval
Karneval

Ve čtvrtek 25. února jsme dětem uspořádali karnevalové dopoledne, které jsme nahradili za neuskutečněný tradiční masopust. Již od rána se naše školka začala plnit různými kostýmy jako např. princezny, indiánka, Batmani, hasiči, včeličky apod. Po svačince začala diskotéka, kde si děti mohly společně zatancovat a poté následovaly soutěže a hry. Jakmile děti nasbíraly požadované razítka za splněné úkoly, tak mohla začít maškarní módní přehlídka, kde si všichni dobře prohlédli hezké kostýmy svých kamarádů. Losování o nejhezčí masky si děti určovaly sami mezi sebou. Závěrem celé maškarní zábavy byla tombola o nejrůznější ceny - cen bylo mnoho, proto každý měl možnost něco vyhrát. Díky skvělým maminkám si děti mohly dát opravdu krásný dort a jako správný přípitek nechybělo dětské šampaňské.


Zimní radovánky
Zimní radovánky

Konečně jsme se dočkali sněhu, který dětem tak moc chyběl. Na nic jsme nečekali a hned na školní zahradu, bobovat, prohrnovat cestičky a hrát si se sněhem. Děti si to užívaly, rychle vyšlapat kopeček, sednout na kluzák a hurá dolů. Jiným se zase víc líbilo odhrnovat sníh, vytvářet sněhové stopy apod. Teď si už jen přejeme, aby nám sníh vydržel, co nejdéle a my si mohli naplno užívat zimního počasí.


Vánoce
Vánoce

Druhý týden adventní jsme s dětmi ozdobily veliký vánoční stromeček, aby nás Ježíšek mohl najít. A tak se i stalo – dnes 16. prosince nám přinesl spousty krásných dárečků, které se pomalu nemohly vejít pod vánoční strom. Děti nadšeně objevovaly hračky, které si do školky přály, ale také našly spoustu jiných zajímavých her, stavebnic, didaktických pomůcek, kuchyňku na zahradu, odrážedla na ven, která byla pro většinu velkým překvapením. Ježíškovi jsme moc poděkovali za dárečky a společně jsme si zazpívali koledy a zobali jsme dobroty u svátečního velkého stolu. Ale Vánoce, to nejsou jen dárky. To je také cukroví, stromeček, světýlka, dekorace, pohádky, dobré jídlo,..vše, co nám navodí klid a mír v našich srdcích.


Mikuláš trochu jinak
Mikuláš trochu jinak

Ve čtvrtek 3. prosince nás bohužel nemohl navštívit osobně sám velký Mikuláš se svojí družinou, ale poslal za námi zástupce čerta. Ten měl doručit Mikulášskou knihu, kde bylo psáno, které děti jsou hodné, a které třeba trošičku zlobí. Mikuláš a andílek poslali dětem nadílky se samými dobrotami, ale někteří našli v pytlíčku i malý uhlík. Byly děti, které se trošičku bály a ty paní učitelky ochránily a nakonec jsme čerta vyhnali koštětem ze šatny pryč. Pro všechny to byl zážitek, který se mísil s radostnými pocity, ale i s malou obavou z čerta.


Projekt bylinky a motýli
Projekt bylinky a motýli

V první polovině říjně nás opět navštívila paní Adamcová a tentokrát si pro děti připravila hravou formou projekt „čarování s bylinkami“ a „o motýlech“. Skrz jednoduché kouzlo se děti proměnily na skřítky, kteří budou čarovat s bylinkami. Pomocí obrázků se mohly dozvědět něco o bylinkách a jejich léčivých vlastnostech. Dozvěděly se, že se z nich vyrábí čaje, mastičky, usínáčky apod., jak nám bylinky pomáhají při nachlazení, bolení bříška nebo pomáhají pro klidnější spánek. Paní Adamcová měla nachystané stanoviště, kde plnily nejrůznější úkoly – např. sázeli bylinky na záhon, hledali správné dvojice pytlíčků s bylinkami podle barvy i čichu, prohlíželi si herbáře, prošli bylinkovou stezkou nebo byly svědky bylinkového kouzlení, které dopadlo výborně. V druhé polovině se děti dozvěděly o vývojových stádiích motýla a tak se poté proměnily v housenky, které se postupně vyvíjely, až se z nich stali krásní motýlci. Během aktivit si děti vyzkoušeli módní přehlídku motýlích křídel, motýlí svatbu, určovaly barvy motýlků, pozorovaly opravdické motýli skrz zvětšovací lupu a závěrem se naučily i novou básničku „Byla jedna kukla“ s pohybovým vyjádřením. Děti se celé dopoledne výborně bavily a moc si všechny aktivity a činnosti užily.


Projektový den Včely
Projektový den Včely

V pondělí 5. října se děti mohly dozvědět zajímavosti ze života včel prostřednictvím pana Urbana, který se včeličkám věnuje už mnoho let. S dětmi si povídal, jaké druhy včel máme a co vše potřebujeme k tomu, abychom mohli začít chovat včely. Vysvětlil dětem, jak je důležité dávat pozor, abychom nepřimáčkli včelu, co se s ní stane a co dělat, když nás píchne včela. Vyzkoušely si včelařský klobouk, který včelaři používají, aby je co nejmíň píchlo včel, seznámily se s kuřačkou, s produkty jako je svíčka ze včelího vosku a ochutnávaly domácí med od pana Urbana. Denně lžička medu pomáhá proti nachlazení, virózám, kašli a jiným neduhům. Na závěr děti shlédly ukázku pohádky o včelce Máje – jak se narodila, kde mohly vidět vývoj včely od narození až po dospělou a také, jak to v takovém úlu funguje.


Projektový den Dravci
Projektový den Dravci

V pátek 2.října jsme mohli společně s dětmi přivítat pana Vašatu z mysliveckého spolku, který si pro nás připravil ukázku svých svěřenců a mnoho zajímavostí navíc. Na začátku děti přivítal troubením na trubku a mysliveckou písní. Následoval výklad o zvířátkách, poznávání kůží z lišky, divokého prasete, tchoře či zajíce, dále mohly obtěžkat různé druhy paroží, jak jsou těžké a porovnat jejich velikost. V druhé polovině návštěvy přišla na řadu ukázka živých dravců. Děti tak mohly vidět nervózní Sovu Pálenou, nebojácnou Poštolku obecnou, Výra Velkého anebo majestátní Káně Harrisova. Překvapením pro děti byla hravá a mazlivá fretka Fífa, kterou si děti mohly pohladit. Jako správnému myslivci nesmí chybět jeho věrný pes, konkrétně fenka Izi, která byla hodná a velice poslušná a děti ji hned oblíbily.


Projektové dny Hmyz a Zdravé nohy
Projektové dny Hmyz a Zdravé nohy

Ve středu 30.září nás navštívila paní Adamcová, která se specializuje na vzdělávací projekty pro děti. Jako první nám začala povídat o broučcích a pomocí obrázků děti poznávaly, ty, co už znají, ale také se dozvěděly o nových broučcích – např. ploštice, světluška, cvrček, komár…Vytvořily se stanoviště a děti se rozdělily do skupinek, které se postupně střídaly. Za pomocí sady modelů si mohly vyzkoušet krmení ptáčků, vytvořit hmyzí domeček, pomocí zvětšovací lupy sledovaly malé broučky, jak doopravdy vypadají apod. V druhém projektu jsme hezky protáhli své nožky. Nejdříve se dětem vysvětlilo, jak je důležité posilovat nohy a pak jsme se vrhli na první cvičení, což byla chůze po kořenovém koberci a podložkách s různými materiály (lana, knoflíky, kamínky). Děti se také seznámily s balančními podložkami nebo s balonky v podobě ježků. Oba projekty se dětem moc líbily, spolupracovaly a zapojovaly se do daných aktivit. Dané činnosti měly pozitivní dopad na rozvoj zručnosti, hrubé motoriky, komunikativnost či představivost.


První dny v mateřské škole
První dny v mateřské škole

„Po prázdninách zas, nastal školky čas“. Naši bývalí předškoláci poprvé zasedli do školních lavic a na místo přišly do školky nové dětičky. Je to pro ně též velký krok do neznáma. Vždyť budou poprvé bez maminky v novém prostředí a teď už jen záleží na tom, jak snadno a rychle se adaptují. Děti budou poznávat nové kamarády, hračky, prostředí mateřské školy a jejího okolí. První den jsme sice zahájili za deštivého počasí, však to nás neodradilo si společně pohrát, zazpívat či zatancovat. Celý den probíhal v dobré náladě, ale i pár slziček ukáplo. Přejeme všem dětem i rodičům, aby následující školní rok prožili v radosti a v pevném zdraví.


Telefony

Ředitelna
494 384 528
Sborovna
494 384 945
Mateřská škola
494 384 552
Mateřská škola
770 113 114
Školní družina 1
499 111 102
Školní družina 2
499 110 025
Školní jídelna
494 384 180
Kuchyň
499 111 101
Účetní
499 111 100
Kabinet Čj a Vv
499 111 103

Zvonění

  1. hodina   7:20 -   8:05
  2. hodina   8:15 -   9:00
  3. hodina   9:20 - 10:05
  4. hodina 10:15 - 11:00
  5. hodina 11:10 - 11:55
  6. hodina 12:05 - 12:50
  7. hodina 13:00 - 13:45
  8. hodina 13:55 - 14:40

Termíny prázdnin

Podzimní 29.10. a 30.10.2020
Vánoční 23.12.2020 - 3.1.2021
Pololetní 29.1.2021
Jarní  8.2. - 14.2.2021
Velikonoční 1.4.2021
Hlavní 1.7. - 31.8.2021

Kalendář akcí

Náhodný obrázek

logo-web-male-2019

 

 grant-web-maly

 

pedos logo

 

 

banner467x60

 

fondsidus

 

fondsidus

 

 op-vk-plakat

Přihlášení