pf-2020-web


 Mateřská škola bude v průběhu vánočních prázdnin uzavřena od 23.12.2019 do 3.1.2020


Mikuláš
Mikuláš

V pátek 6. prosince přišel do naší mateřské školy Mikuláš se svými nebeskými a pekelnými pomocníky, aby potěšil hodné děti a lehce pokáral ty, které občas trochu zazlobí. Děti se od rána těšily, někteří se trochu bály, ale radost z jejich příchodu byla větší. Po přivítání Mikuláš otevřel svoji mikulášskou knihu, kde měl vše napsané – kdo zlobí, kdo se pere, kdo odmlouvá, kdo žaluje, kdo se uráží, ale také kdo ve školce pomáhá, kdo je hodný nebo kdo si hezky hraje a je kamarádský k ostatním dětem. Zkrátka Mikuláš všechno věděl, a protože tu máme samé hodné děti, tak čerti odešli s prázdnými pytli a andílci rozdali všem balíčky se sladkostmi. Nakonec jsme jim zazpívali písničku o Mikulášovi, přednesli básničku čertům, a tak se s nimi hezky rozloučili.


Rozsvěcení vánočního stromu
Rozsvěcení vánočního stromu

Začátek adventu bývá ve znamení rozsvícení vánočních stromků v městech a vesnicích. Pěkná atmosféra blížících se Vánoc, setkání známých, vůně cukroví a punče, vánoční písničky a rozzářená dětská očka pod osvětleným vánočním stromem – takto vypadal navečer v neděli 24. listopadu ve Voděradech. Po slavnostních fanfárách nás pan starosta Michal Hejna všechny uvítal. Naše děti si připravily čertovské a vánoční pásmo, kde zazpívaly pěkné písničky, zatancovaly a přednesly básničky. Blížící se vánoční atmosféru připomněli i trubači, kteří zahráli tradiční vánoční koledy, a poté následovalo slavnostní rozsvěcení vánočního stromu s velkým ohňostrojem.


Bubenická dílna
Bubenická dílna

Ve středu 13. listopadu jsme si pozvali do naší mateřské školy bubeníka Davida Andrše, který provádí s dětmi netradiční bubenickou dílnu. Ty se během ní přesvědčily, jak se dají využít věci kolem nás k produkci zvuku, zbavit se přebytečné energie a naučit se něco nového. Hrály na recyklované materiály - plastové sudy, hrnce a chrastítka z plechovek. Naučily se pár rytmů za pomoci rytmického slabikování a popěvků, které potom převáděly do hry na nástroje. Formou hry se učily akcentům, gradacím, počítání, atd. Součástí dílny je i bodydrumming, což je rytmus na tělo - tleskání, pleskání a dupání při tanci. Středeční dopoledne se v mateřské škole vydařilo a dětem se moc líbilo.


Vystoupení na setkání důchodců
Vystoupení na setkání důchodců

Stejně jako jiné roky i letos 8. listopadu se sešli důchodci z Voděrad a spádových obcí na svém slavnostním setkání před závěrem roku. Potěšit je přišly děti z místní mateřské školy. Ty jim zazpívaly, zatancovaly a přednesly básně už čertovsky a vánočně laděné. Vystoupení dětí se líbilo, vždyť mnoho z nich tady mělo své babičky, dědečky, ale i prababičky a pradědečky. Příště budeme vystupovat při slavnostním rozsvěcování vánočního stromu u Obecního úřadu ve Voděradech.


 

Mášenka a medvědi
Mášenka a medvědi

Ve středu 23. října jsme se v novém školním roce opět přivítali s divadlem JOJO. Paní divadelnice si pro nás připravily pohádku o malé Mášence a jejím dobrodružství v barevném podzimním lese. Co se všechno může stát, když se Mášenka chová jako hrom do police a neví, jak se správně chovat v lese? Po setkání s bouřkou a vichřicí se Mášenka dostane až do medvědí chaloupky, kde se seznámí s panem medvědem, paní medvědovou a malým medvídkem Mišutkou. Medvědí rodinka ji ukáže krásy lesa, a to jak by se měla správně chovat v lese ke zvířátkům, ale také ke stromům a jiným rostlinám. Mášenka se ze svých chyb poučila, a získala tím nové přátelé. Dětem se divadlo moc líbilo a příště se budeme těšit na zimní pohádku, která nás čeká před Vánocemi.


Podzimní barvy
Podzimní barvy

Přestože, již nastal podzim, počasí nám stále přeje. Nabízí nám ještě hřejivé sluníčko a krásné babí léto. V přírodě však již změny pozorujeme. Při vycházkách si všímáme krásných podzimních barev, které se budou ještě měnit. Sbíráme podzimní přírodniny – kaštany, žaludy, oříšky, šípky, listy, ... a ty pak používáme na různé výtvarné činnosti. Kaštany a žaludy pak nosíme v zimě lesním zvířátkům do krmelců. Práce s podzimními přírodninami děti velice baví a tak vyrábí „Podzimníčky“ v mateřské škole, ale i doma s rodiči.


Posvícení
Posvícení

Rok se s rokem sešel a opět jsme se s dětmi těšily na posvícenské pondělí, které se letos konalo 9. září. Plánovalo se jít do průvodu s živou hudbou, ale počasí nám bohužel nepřálo a tak jsme vyrazili rovnou na oslavy do restaurace na hřišti. I tentokrát nás čekalo malé pohoštění v podobě koláčků, věnečků a pití. Páni hudebníci tu již byli nachystaný a hráli samé veselé písničky, na které si naše děti hezky zatancovaly ve dvojicích s kamarádem. Děti se také zde setkaly s rodiči a prarodiči i ostatními známými. Vždyť posvícení bývalo mimo jiné příležitostí se sejít se svojí rodinou, sousedy či přáteli. Byla to doba ideální k odpočinku, hodování a zábavě. I přes nepřízeň počasí jsme si dopolední posvícení moc užili a některé děti ve veselí pokračovaly i odpoledne se svými rodiči.


Hola, školka volá
Hola, školka volá

Prázdniny utekly jako voda a už tady máme nový školní rok. Naši bývalí předškoláci poprvé zasedli do školních lavic a na jejich místo přišly do školky nové dětičky. Je to pro ně též velký krok do neznáma. Vždyť budou poprvé bez maminky v novém prostředí a teď už jen záleží na tom, jak snadno a rychle se adaptují. Letos se to obešlo bez větších slziček. Děti poznávají své nové kamarády, hračky, prostředí mateřské školy a jejího okolí. Musí si také zapamatovat svoji novou značku, podle které pak vyhledávají potřebné věci. Je to už trochu jiné, tady není po ruce maminka, aby to zařídila a udělala. Je tu však paní učitelka, která ráda poradí a se vším pomůže. Nové děti se tak učí základům sebeobsluhy, navazování kontaktů s dětmi, spolupráci s dospělými, komunikovat s nimi vhodným způsobem, chápat a respektovat názory jiného dítěte, domlouvat se a vyjednávat. V kolektivu si pak vyhledávat partnery pro hru, vzájemně spolupracovat a uvědomit si potřeby jiného dítěte, ale umět si i prosadit názor svůj. Je toho ještě hodně, co by děti měly během pobytu v předškolním zařízení prozkoumat, poznat, naučit se a v běžném životě používat, ale na to mají ještě moc času a společnými silami se nám to jistě všechno podaří zvládnout.


Telefony

Ředitelna
494 384 528
Sborovna
494 384 945
Mateřská škola
494 384 552
Mateřská škola
770 113 114
Školní družina 1
499 111 102
Školní družina 2
499 110 025
Školní jídelna
494 384 180
Kuchyň
499 111 101
Účetní
499 111 100
Kabinet Čj a Vv
499 111 103

Zvonění

  1. hodina   7:20 -   8:05
  2. hodina   8:15 -   9:00
  3. hodina   9:20 - 10:05
  4. hodina 10:15 - 11:00
  5. hodina 11:10 - 11:55
  6. hodina 12:05 - 12:50
  7. hodina 13:00 - 13:45
  8. hodina 13:55 - 14:40

Termíny prázdnin

Podzimní 29.10. a 30.10.2019
Vánoční 23.12.2019 - 3.1.2020
Pololetní 31.1.2020
Jarní  3.2. - 9.2.2020
Velikonoční 9.4.2020
Hlavní 1.7. - 31.8.2020

Dnes má svátek

 

kalendář jmen

 

Kalendář akcí

Náhodný obrázek

logo-web-male-2019

 

 grant-web-maly

 

pedos logo

 

 

banner467x60

 

fondsidus

 

fondsidus

 

 op-vk-plakat

Přihlášení