Zápis do 1. ročníku školního roku 2023-24

se koná 4. dubna 2023


Termín uzavření mateřské školy v době letních prázdnin - 17.7. - 18.8.2023

  V týdnu od 14. do 18.8. je možno přihlásit děti do MŠ Houdkovice


Holčičí koleda
Holčičí koleda

Ve středu 22. března jsme si užili ve školce holčičí koledu. Holčičky si přinesly pomlázky kupované i poctivě upletené doma a za odříkávání velikonoční koledy kluky vyšlehaly. Kluci jim pak rozdělili dobroty, které si pro ně připravili, a za dva týdny tomu bude naopak.


Projekt - V kuchyni
Projekt - V kuchyni

Dne 25.2 2023 jsme se těšili na projektový den na téma „Bylinky v kuchyni.“ Poctivě jsme se připravovali a na interaktivní tabuli si poctivě pouštěli písničky s pojené s tímto tématem. V zážitkovém programu nás roztomilí skřítci seznámili s kořením a jeho využitím v kuchyni při vaření. Poslechli jsme si od nich pohádkový příběh, který nás učil používat běžné bylinky. Prošli jsme si jednotlivá stanoviště, kde jsme si prakticky vyzkoušeli koření jako majoránku, bazalku, petrželku, libeček, kopr. Tak jsme zavařovali okurky, připravili zdravou svačinku i oběd. Zároveň jsme bylinky vnímali všemi smysly. V další části projektu si děti zasely do květináče semínka vybraných bylinek a odnesou si je na památku domů, až vyrostou a budou moci dané bylinky využívat. Děti byly s projektovým dnem velmi spokojené i paní lektorka.


Karneval
Karneval

Karnevalový den v mateřské školce Voděrady se konal 15. 2. 2023. Již týden dopředu jsme si krásně vyzdobili školku na karnevalové veselí. V den karnevalu od rána přicházely děti v koupených nebo vyrobených maskách. O svačince si pochutnaly děti na sladkých koblížkách ze školní jídelny od pana ředitele. Karneval jsme zahájili společným focením, módní přehlídkou masek a především tancem. Zasoutěžili si rovněž v průběhu dne a zahráli milovanou židličkovanou. V závěru karnevalového dne proběhla volba nejhezčí masky a tombola, kde si každé dítě odneslo hezkou cenu. Za tombolu ještě jednou děkujeme obecnímu úřadu Voděrady a rodičům, kteří se podíleli. Nakonec karnevalového veselí si děti pochutnaly na popcornu, věnovaný obecním úřadem. Věříme, že se dětem karneval líbil a těšíme se na další společné akce!


První sníh
První sníh

V adventním čekání jsme si příjemně zkrátili čas v prvním letošním sněhu. Některé děti prvně zakusily jízdu na kluzáku na sníh. A kde jsme si tak pěkně zajezdili na sněhu? Hned vedle školky mámě super kopeček. Jízdu na sněhu si děti náramně užily, což uvidíte na fotografiích.


Vánoční dílna
Vánoční dílna

Kouzelný vánoční čas jsme také strávili společně s rodiči při odpolední vánoční dílně, která se konala 14. prosince. Ve vánočně ozdobené třídě byla možnost vyrobit si spoustu krásných výrobků např. ozdobit si perníkového kapříka, vyrobit si sněhuláka s kořeněnky, vystříhat vánoční stromeček, naaranžovat jablíčkový svícen a mnoho jiného. Děti také nadšeně ukazovaly rodičům, sourozencům a kamarádům, jaké dárečky dostaly od Ježíška. Celé odpoledne se neslo ve vánočním duchu, kdy se poslouchaly koledy, ochutnávalo se různé cukroví, které maminky donesly (všem moc děkujeme), popíjel se vánoční nealko punč a nechybělo poklábosení mezi přáteli. Všem chceme poděkovat za vaši spolupráci v tomto roce, přejeme příjemně strávené Vánoce a v novém roce zase na viděnou.


Ježíšek
Ježíšek

Vánoce se kvapem přiblížily a tak jsme ve školce společně ozdobili vánoční stromeček, aby nás Ježíšek opět našel. A pak už se jen každé ráno vyhlíželo, zda pod stromečkem už nejsou nějaké dárečky. Ježíšek k nám přiletěl 13. prosince a nadělil dětem spoustu krásných dárečků, ale také úsměvy na tvářích. Děti našly různé stavebnice, farmu pro zvířátka, veterinární kliniku a spoustu dalších dárků. Ježíškovi jsme moc poděkovali a společně mu zazpívali vánoční koledy a odrecitovali vánoční básničky, které jsme se během adventního času naučili.


Mikuláš
Mikuláš

V pátek 2. 12. 2022 zavítala do naší mateřské školky družina, kterou už zdálky každý poznal, byl to Mikuláš a spousta andělů a čertů. Mikuláš ve školce četl z knihy hříchů jména všech přítomných dětí a oni slibovali, že se polepší, anděl se za děti přimlouval a čerti strašili. Děti se staženými hrdélky zpívaly, recitovaly a slibovaly, že budou nadále hodné. Nakonec dostal od Mikuláše každý nadílku věnovanou Obecním úřadem a Základní školou Voděrady a měl z ni velkou radost.


Pernštejni
Pernštejni

V pondělí 28. listopadu jsme s dětmi vyrazily do tělocvičny ZŠ, kde na nás čekalo divadelní představení. Pohádka vyprávěla o rytířích a jejich šermu, o krásné princezně, princi a nemohl chybět hloupý loupežník. Princ zachránil svoji princeznu, napravil loupežníka a pomohl mu na správnou cestu, jak se stát dobrý a poctivý v životě. Divadlo bylo milé, vtipné a velmi se dětem líbilo.


Strašidelná dušičková cesta
Strašidelná dušičková cesta

„My se duchů nebojíme,

dýně pěkně rozsvítíme.

Ty se leknou, jasná věc,

my si dáme dlabanec.“

Ve čtvrtek 3. listopadu se u nás ve školce sešli různá strašidla – čarodějnice, dýně, kostlivci a jiná. Celé dopoledne jsme se věnovali různým hrám a aktivitám. Navečer od 17:30hod začala strašidelná dušičková cesta, která vedla po celé školní zahradě, kde byly vystaveny strašidelné výrobky dětí. Děti se nejen podívaly na dušičkovou cestu, ale vyzkoušely si i další aktivity např. hledání pavoučků, namotávání dýně, hod koštětem atd. Návštěvníci hlasovali o nejhezčí výrobky, které se jim velmi líbily. Na připravené lístečky se psala čísla a po sečtení se vyhlásí vítěz a předají se ceny a odměny všem, kdo se soutěže zúčastnil. Moc všem děkujeme za spolupráci a prima večer.


Projektový den - V hlíně
Projektový den - V hlíně

Po několikáté ve spolupráci s lektorkou „Kurzů pro všechny“ paní Adamcovou, jsme zažili krásné dopoledne v rámci projektového dne. Dnešní téma se jmenovalo „V hlíně,“ což velmi napoví. Nejprve jsme si zahráli na žížalky a plazili se okolo stojících mrkviček. Na stanovištích pozorovali svítící baterkou skryté chodbičky v hlíně. Co jsme nevěděli, vysvětlil krteček pojmenovaný latinským jménem. Vyzkoušeli si na vlastní kůži poznávání vůní a hádali názvy. I jemnou motoriku jsme procvičili při zavazování botiček stonožky a vlastně si i vyzkoušeli chůzi jako stonožka. Také jsme seřazovali vývojová stádia žížaly a hlemýždě. A rovnali mnohonožky a žížalky do připravených chodbiček. Složili jsme také kompostéry a řekli si, co správně do nich patří a vysvětlili, na co se používají. Na konec jsme si řekli, co se nám líbilo a co jsme se naučili a těšíme se na další návštěvu.


Pečeme Halloweenské cukroví
Pečeme Halloweenské cukroví

Ve středu 19. října a pondělí 24. října jsme se s dětmi vrhli na přípravu dobrot na “Strašidelnou dušičkovou cestu”, která nás čeká 3. listopadu. Děti nadšeně vykrajovaly oblíbené motivy jako je netopýr, dýně a duch a poté je skládaly na připravený plech. Předškoláci se ještě věnovali přípravě jablíčkových křížal, které jsme si nasušili a budeme je mít také k zobání. V pondělí jsme se věnovali medovým kuličkám, které dětem už minulý rok velice chutnaly a přály si je znovu udělat. My máme hotovo, a tudíž se budeme na vás v listopadu velice těšit.


Posvícení ve Voděradech
Posvícení ve Voděradech

Na posvícenské pondělí 12. září se děti moc těšily. Vždyť ráno již přišly do mateřské školy pěkně nastrojené a nemohly se dočkat, až půjdou do průvodu s živou hudbou. Ten mířil k místnímu Památníku padlých vojáků za 1. a 2. světové války. Zde promluvil pan starosta Michal Hejna a položením věnce uctil jejich památku. A pak už se vykračovalo rázným krokem za doprovodu hudby na oslavy do restaurace na hřišti. I letos nás čekalo na krásně prostřeném stole pohoštění v podobě koláčků a pití. Děti se zde setkaly s rodiči a prarodiči i ostatními známými. Vždyť posvícení bývalo mimo jiné i příležitostí ke společenskému styku s příbuznými a přáteli. Byla to doba ideální k odpočinku, hodování a zábavě.


1. den v mateřské škole
1. den v mateřské škole

Prázdniny utekly jako voda a už tady máme nový školní rok. Naši bývalí předškoláci poprvé zasedli do školních lavic a na jejich místo přišly do školky nové dětičky. Je to pro ně též velký krok do neznáma. Vždyť budou poprvé bez maminky v novém prostředí a teď už jen záleží na tom, jak snadno a rychle se adaptují. Nové děti přišly s úsměvem na tváři, proto první den byl bez jediné slzičky. Děti, které už do školky chodily, si s nimi hezky hrály a pomáhaly jim tak v novém prostředí. Vytvořili jsme si seznamovací kroužek, kde se všechny děti představily a jako první jsme se začali učit pozdrav, kterým se budeme vítat každé ráno. Pěkné počasí nám přeje a my tak můžeme chodit a užívat si na školní zahradě.


Telefony

Ředitelna
494 384 528
Sborovna
494 384 945
Mateřská škola
494 384 552
Mateřská škola
770 113 114
Školní družina 1
499 111 102
Školní družina 2
499 110 025
Školní jídelna
494 384 180
Kuchyň
499 111 101
Účetní
499 111 100
Kabinet Čj a Vv
499 111 103

Zvonění

  1. hodina   7:20 -   8:05
  2. hodina   8:15 -   9:00
  3. hodina   9:20 - 10:05
  4. hodina 10:15 - 11:00
  5. hodina 11:10 - 11:55
  6. hodina 12:05 - 12:50
  7. hodina 13:00 - 13:45
  8. hodina 13:55 - 14:40

Termíny prázdnin

Podzimní 26.10. a 27.10.2022
Vánoční 23.12.2022 - 2.1.2023
Pololetní 3.2.2023
Jarní  27.2. - 5.3.2023
Velikonoční 6.4.2023
Hlavní 1.7. - 31.8.2023

Kalendář akcí

Náhodný obrázek

logo-doucovani-2022-m

 

logo-web-male-2019

 

 grant-web-maly

 

pedos logo

 

 

banner467x60

 

fondsidus

 

 op-vk-plakat

Přihlášení