zapis-ms-2019


Velikonoce
Velikonoce

„Já jsem malý koledníček tetičko, přišel jsem si pro červené vajíčko, …“ A odveta je tady! Tentokrát vypláceli kluci holčičky. Ty přinesly koledníkům bohatou pomlázku. Celé předvelikonoční dopoledne se neslo ve veselém a rozjařeném duchu. Vždyť se šlo koledovat i po vesnici, ať už to bylo do místní prodejny, na obecní úřad, či do školní jídelny, kde pro nás každý den vyvářejí. Užijte si tyto krásné svátky jara – veselé Velikonoce!


Výlet do Tonga
Výlet do Tonga

Na výlet do zábavního centra Tongo se děti už dlouho těšily a tak jsme ho uskutečnili ve středu 10. dubna a vyrazili autobusem do Hradce Králové. Během dopoledne jsme měli možnost prožít chvíle plné zábavy, pohybu a nejrůznějších opičáren. Obrovská hala byla nabitá různými průlezkami, trampolínami, klouzačkami, balónky, kolotočem, prostě vše, co už děti znají a přibyli k nim i nové atrakce jako interaktivní plátno nebo kolotoč pro starší děti. Po dvou hodinách dovádění a hraní děti ze sebe vybily veškerou přebytečnou energii a cesta autobusem plných odpočívajících dětí jen dokázala, jak moc si to užily. Tak příští rok se budeme opět těšit!


Dívčí koleda
Dívčí koleda

České velikonoce charakterizuje živá tradice – „ velikonoční pomlázka“. Je to obyčej, kdy chlapci obcházejí domy s pomlázkou spletenou z vrbového proutí a zdobenou stuhami. Pomlázka je symbol předávání síly, zdraví a svěžesti (omlazení). Našim krajovým zvykem je i holčičí koleda, která je 14 dnů před chlapeckou. Holčičky v naší školce ji měly v pátek 5. dubna. Přinesly si binovačky s mašlemi, aby mohly za odříkávání velikonoční koledy kluky vyšlehat. Ti jim pak rozdělili sladkosti a dobroty, které si pro ně připravili. Za 2 týdny tomu bude naopak.


Den otevřených dveří
Den otevřených dveří

V sobotu 23. března jsme všechny přivítali v naší mateřské škole na dni otevřených dveří. Přišlo nás navštívit hodně dětí i dospělých. Byli to hlavně maminky s dětmi, které v budoucnu plánují k nám docházet. Potěšily nás děti, které již odešly do základní školy a byly překvapené, jaké změny interiéru proběhly. Během dne se tu zastavili i prarodiče, kteří chtěli vidět, kam chodí jejich vnoučata. Naše děti si pro tento den nachystaly krásné jarní vystoupení a pro všechny byli připraveny také dílničky, kde si mohli něco hezkého vyrobit. Celý slunečný den se nesl v pohodovém a přátelském duchu.


Masopust
Masopust

I letos 5. března vyrazily děti z mateřské školy ostatkovým maškarním průvodem po Voděradech. Přestože bylo hodně dětí ještě nemocných, zbytek se postaral o pořádný rozruch ve vsi. Nechyběla rázná muzika do kroku. U každého domu bylo pozastavení s masopustním říkadlem, zpěvem a tancem. Původ této nejdelší veselice v roce sahá až do dob pohanských a souvisel s oslavou končícího zimního období – předjařím a nadějí na příští úrodu a plodnost, zdraví, hojnost a blahobyt. Tímto chceme poděkovat za hojné obdarování dětí, ať už nejrůznějšími dobrotami, sladkostmi, tak i finančními příspěvky, které budou využity na akce pro děti. (video)


Pohádka o nezbedných kůzlátkách
Pohádka o nezbedných kůzlátkách

Pohádka o nezbedných kůzlátkách - otevřela kůzlátka, když vlk klepal na vrátka? Copak s vlkem uděláme, jakpak my ho vytrestáme? V pondělí 4. 2. dopoledne přijelo opět naše divadýlko JÓJO. Děti už se moc těšily. O čem naše pohádka bude? O kůzlátkách? O vlkovi? Že ji znáte? Inu, kdo ví … Kdo by se bál vlka Plka? Tam kam nemá, čenich strká! Pět kůzlátek kozy Józy že jsou hodné dětičky? Neposluchy a rošťáci – věřte tomu lidičky! V divadelním představení se vystřídala i některá řemesla a povolání – kdo, kde a s čím pracuje: reportér, lékař, veterinář, mlynář, kovář. Nechyběla ani rozcvička nápodobou na rozvoj hrubé motoriky a rozpoznávání vzorců dobrého a špatného chování. Na závěr trošku mlsání a další představení až zase v dubnu.


První sníh
První sníh

V prvních dnech po Vánocích jsme se konečně dočkali sněhu, který dětem tak moc chyběl. Na nic se nečekalo a hned na školní zahradu bobovat, prohrnovat cestičky a hrát si se sněhem. Děti si to užívaly, jak jen mohly. Rychle vyšlapat kopeček, sednout na kluzák a hurá dolů. Jiným se zase více líbilo odhrnovat sníh, dělat z něho bunkr a stavět sněhuláky. Teď si už jen přejeme, aby nám sníh vydržel a my se mohli věnovat zimním radovánkám i nadále.


Bílé přání
Bílé přání

Bude zima? Bude mráz? Pohádko, jak to uděláš? Letošní předvánoční čas jsme si zpříjemnili již posledním vystoupením divadélka JÓJO v tomto roce. S bábou fujavicí jsme si zopakovali, jak se zvířátka ukládají k zimnímu spánku. Bába Mrazivka s mrazíky zas vyhlížela bílého koně, který se záhadně ztratil. Ještě že existují chytré dětské hlavičky, které nám pomohly záhadu vyřešit a přesvědčily skřítky Lumpajzlíky z řádu Přízemníků pařezovitých, že bílá zima je príma a zimní čas na pohádkové sněhové řádění jako stvořený.


Vánoční besídka
Vánoční besídka

Dne 18. 12. odpoledne bylo v naší mateřské škole rušno. Sešli se zde sourozenci, rodiče, prarodiče a ostatní přátelé, protože si pro ně děti připravily vánoční pásmo pod názvem: „Narodil se Ježíšek“. Děj se odehrával ve městě Betlémě a vystupovali v něm Marie a Josef, andělé, kravička, ovečka, oslík i ostatní pastýři se světýlky. Recitovaly se verše a zpívaly vánoční koledy. Vystoupení dětí se všem moc líbilo. Potom už následovala dlouho očekávaná chvíle, což bylo nadělování a rozbalování dárků. S novými hračkami si hned chtěly všechny děti hrát. Nechybělo i malé pohoštění, u kterého si hosté i děti mohli posedět, popovídat a pobavit se.


Mikuláš
Mikuláš

Ve středu 5. prosince dopoledne navštívil naší školku Mikuláš s anděly a několika strašidelnými čerty. Kdo je hodný a kdo někdy zlobí, kdo nechce hezky jíst, kdo se honí, křičí, žaluje, to všechno měl Mikuláš ve své knize. A tak ty hodné děti pochválil a ty, které mají nějaký ten vroubek, musely slíbit, že se polepší! Vždyť taky jeden čert zůstane sedět za komínem, aby to všechno pohlídal. Potom děti odříkaly čertovské říkanky, zazpívaly písničky a odměnou jim byla sladká nadílka od andílků.


Cirkusové představení
Cirkusové představení

V úterý 23. 10. přijel do naší mateřské školy cirkus. Nejvíce se děti těšily na živá zvířátka. Cvičení pejsci překonávali různé překážky, prolézali, podlézali, přeskakovali i balancovali na velkém míči. Děti si mohly pohladit opičku Žofinku, činčilu, i zakrslého králíčka. Vystoupení bylo doplněno i kouzly, při kterých děti pomáhaly. Odměnou jim pak byly tvarovací balónky, které si odnesly domů.


Pohádka ze psí boudy
Pohádka ze psí boudy

Letošní nový školní rok jsme zahájili s naším oblíbeným divadlem JOJO. Tentokrát si pro nás nachystali pohádku o pejskovi Bardíkovi, který zažil ve světě spoustu dobrodružství, a o kterých nám přišel vyprávět. Pejsek Bardík se rozhodl, že chce někomu pomoct a tak vyrazil do světa, kde potkal spoustu zajímavých zvířátek – např. králíčky, myšky, srnky anebo také červíčky, kteří si zrovna pochutnávali na výborných houbách. Jedna moudrá sova mu poradila, kde je zakletá královna pramenů a když vysvobodí královnu, bude voda a na jednom kouzelném stromě mohou poté vyrůst zlaté listy, které plní všechna přání. Bardík vše splnil, porazil zlého hada Olgoje Chorchoje, vysvobodil královnu a nakonec si mohl splnit jakékoliv přání. Ale že byl Bardík skromný pejsek, přál si pouze jedno – a to, aby mu jeho páníčkové rozuměli.


Můj podzimníček
Můj podzimníček

Více jak týden děti nosily do školky výrobky z podzimních přírodnin, které vytvořily doma se svými rodiči, či sourozenci. Sešla se nám spousta výtvorů, které ukazovaly na vaši obdivuhodnou fantazii a šikovnost. Hodnocení prováděly samy děti. Svůj žetonek přiřadily k Podzimníčkovi, který se jim nejvíce líbil, samozřejmě, že někdy zvítězil ten vlastní. Soutěže se zúčastnily všechny děti, proto byly právem odměněny medailí, diplomem a podzimní omalovánkou.


Sběr kaštanů
Sběr kaštanů

Přestože, již nastal podzim, na počasí to ani nepoznáváme, nabízí nám ještě hřejivé sluníčko a krásné babí léto. V přírodě však již změny pozorujeme. Při vycházkách si všímáme krásných podzimních barev, které pak používáme při různých výtvarných činnostech. Sbíráme podzimní přírodniny – kaštany, žaludy, šípky, listy, ... a z nich potom vyrábíme obrázky, zvířátka, postavičky a jiné. V mateřské škole jsme vyhlásili i soutěž pod názvem: „Můj podzimníček“. A tak už děti přinášejí do školky krásné výrobky, které si připravily doma s maminkou, tatínkem, či sourozencem. Po jejich výstavě nás čeká hodnocení, na kterém se budou podílet děti, vyhlášení výsledků a zasloužená odměna.


Voděradské posvícení
Voděradské posvícení

Školní rok nám začal překvapením. Na děti čekala nově upravená třída a herna mateřské školy. Během prázdnin byla položena nová podlahová krytina a koberec, proběhlo i dovybavení nábytkem a téměř celá budova byla vymalována. V novém vylepšeném prostředí se nám moc líbí a jsme zde spokojeni. V pondělí 10. září přišly děti slavnostně oblečené, protože jsme se jako každoročně zúčastnili voděradského posvícenského veselí. Těšili jsme se na průvod obcí s živou hudbou. Ten mířil k místnímu Památníku padlých vojáků za 1. a 2. světové války. Zde promluvil pan starosta Michal Hejna a položením věnce uctil jejich památku. A pak už se vykračovalo rázným krokem s dechovkou na oslavy do restaurace na hřišti. I letos tu měly děti na krásně prostřeném stole připravené posvícenské koláčky a pití. Tady se také setkaly s rodiči, prarodiči i ostatními známými. Vždyť posvícení bývalo mimo jiné příležitostí ke společenskému styku s příbuznými a přáteli. Byla to doba ideální k odpočinku, hodování a zábavě. Nakonec si děti společně zatancovaly a pondělní posvícenské dopoledne si hezky užily.


Telefony

Ředitelna
494 384 528
Sborovna
494 384 945
Mateřská škola
494 384 552
Mateřská škola
770 113 114
Školní družina
499 111 102
Školní jídelna
494 384 180
Kuchyň
499 111 101
Účetní
499 111 100
Kabinet Čj a Vv
499 111 103

Zvonění

  1. hodina   7:20 -   8:05
  2. hodina   8:15 -   9:00
  3. hodina   9:20 - 10:05
  4. hodina 10:15 - 11:00
  5. hodina 11:10 - 11:55
  6. hodina 12:05 - 12:50
  7. hodina 13:00 - 13:45
  8. hodina 13:55 - 14:40

Termíny prázdnin

Podzimní 29.10. a 30.10.2018
Vánoční 22.12.2018 - 2.1.2019
Pololetní 1.2.2019
Jarní  11.3. - 17.3.2019
Velikonoční 18.4.2019
Hlavní 29.6. - 1.9.2019

Dnes má svátek

 

kalendář jmen

 

Kalendář akcí

Náhodný obrázek

logo-web-male-2019

 

 grant-web-maly

 

pedos logo

 

 

banner467x60

 

fondsidus

 

vicka

 

 op-vk-plakat

Přihlášení