Anglie
Anglie

V neděli 13. 5. 2018 odjížděl krátce po poledni od voděradské školy autobus s výběrem 19 žáků z druhého stupně směr Anglie. Společně s námi se vydali na zájezd i žáci ze ZŠ Slatiny nad Zdobnicí a ZŠ Sokolov. Zpočátku se všichni tvářili nedůvěřivě, ale od druhého dne se už začala vytvářet napříč školami nová přátelství. Po dlouhé cestě jsme v pondělí ráno vystoupili v Londýně a procházkou jsme se vydali obdivovat památky, které známe jen z učebnic angličtiny. Viděli jsme Big Ben, i když byl zrovna zahalen do lešení, Westminster Abbey, Trafalgar Square, střídání stráží před Buckinghamským palácem, známou křižovatku Picadelly Circus. Odpoledne jsme krásy Londýna pozorovali z londýnského kola, které je známé tím, že se točí nepřetržitě a nastupuje se za jízdy, ovšem my ho zvládli dokonce

dvakrát zastavit. Navečer už začala panovat nervozita. Autobusem, který nás vezl na meeting point s našimi anglickými rodinami, bylo slyšet opakování anglických frází a slovíček. Ovšem druhý den ráno byla nervozita pryč. Každý byl nadšen ze své náhradní rodiny a z toho, že se byl schopen domluvit. Večeře i snídaně všem chutnala. Druhý den začal prohlídkou katedrály v Salisbury, kterou známe z filmu Harry Potter, viděli jsme zde i originál Magny Charty. Nejhezčí zážitek z celého dne byl ovšem Stonehenge, 3000 let staré kameny nás uchvátily. Poslední byla prohlídka Winchestru s replikou kulatého stolu, u kterého sedávali rytíři v čele s králem Artušem. Třetí den jsme vyrazili na hrad Windsor. Jednalo se o poslední den, kdy byl hrad otevřen pro veřejnost, poté už se uzavíral kvůli přípravám na svatbu prince Harryho a Megan. I tak na nás už z každého rohu dýchala atmosféra blížící se svatby – suvenýry, kempující fanoušci, kteří už si zabírali místa s dobrým výhledem, připravované stany zahraničních televizí. Jedna z nich s námi dokonce natočila rozhovor. Odpoledne jsme strávili v Cambridge, kde se nachází jedna z nejprestižnějších univerzit. Univerzitní budovy jsme si prohlíželi z lodiček, na kterých jsme pluli po řece Cam. Ovšem dámská polovina zájezdu se těšila celý den na následující program – nákupy v Primarku. Třetí den byl příjemně zakončen večeří a loučením s anglickými rodinami. Další den jsme měli na programu hrad Tower a Tower Bridge. Na hradě jsme se vyfotili s typickými strážci hradu, viděli jsme pravé korunovační klenoty, věznici, mučírnu, popraviště, výhled z hradeb a interaktivní prohlídku, kdy jsme si vyzkoušeli šermování mečem či střelbu z děla. Tower Bridge prověřil naši odvahu, zda zvládneme projít po skleněné podlaze ve 42 metrech nad Temží. Pochopili jsme mechanismus otevírání mostu při průjezdu lodí. Lodí po Temži jsme se projeli i my. Dovezla nás poblíž námořnického muzea, kde jsme absolvovali hodinovou prohlídku. Poté už jsme se jen přesunuli do Greenwichského parku, kde se každý vyfotil u nultého poledníku s jednou nohou na východní a druhou nohou na západní polokouli. V parku už jsme pak jen čekali na autobus, který nás poveze domů. Zpáteční cesta nás trochu potrápila, cesta trajektem na velkých vlnách způsobila mnohým mořskou nemoc, díky které jsme vyzkoušeli, jak pracují záchranáři ve Francii i v Německu. Zdržení v německé nemocnici způsobilo, že jsme dorazili s několikahodinovým zpožděním až v sobotu ráno v půl osmé. I přes poslední zážitek z cesty v nás všech zůstalo kladné hodnocení celého zájezdu a spousta pozitivních zážitků. Na závěr bychom rády pochválily všechny účastníky zájezdu za jejich bezproblémové chování, dodržování času a pravidel a za perfektní chování a pomoc při nepříjemné situaci s mořskou nemocí.


Zvonění

  1. hodina   7:20 -   8:05
  2. hodina   8:15 -   9:00
  3. hodina   9:20 - 10:05
  4. hodina 10:15 - 11:00
  5. hodina 11:10 - 11:55
  6. hodina 12:05 - 12:50
  7. hodina 13:00 - 13:45
  8. hodina 13:55 - 14:40

Termíny prázdnin

Podzimní 26.10. a 27.10.2022
Vánoční 23.12.2022 - 2.1.2023
Pololetní 3.2.2023
Jarní  27.2. - 5.3.2023
Velikonoční 6.4.2023
Hlavní 1.7. - 31.8.2023

Kalendář akcí

Náhodný obrázek

logo-doucovani-2022-m

 

logo-web-male-2019

 

 grant-web-maly

 

pedos logo

 

 

banner467x60

 

fondsidus

 

 op-vk-plakat

Přihlášení