Devítka v Českém ráji
Devítka v Českém ráji

Čtyřdenní výlet devítky začal v úterý 13. 6. v 16.30 na vlakovém nádraží v Týništi nad Orlicí. Čekaly nás tři přestupy s cílovou stanicí v Sobotce v Českém ráji. V kempu už na nás čekali i s pozdní večeří, ubytovali jsme se celkem ve třech pokojích v centrální budově kempu a po večerce ne a ne usnout. Zato ráno ne a ne vstát. Sluníčko a snídaně nás ale nakonec přece jen z postelí vytáhly. Po snídani jsme vyrazili na kratší pěší výlet, cca desetikilometrový, přes osadu Vesec, kde se natáčela pohádka S čerty nejsou žerty (obdivovali jsme zde nádherné roubenky), jsme pokračovali údolím Plakánku až k hradu Kost. Zjistili jsme, proč hrad získal toto jméno, prohlédli jsme si ho ze všech stran, trochu jsme pojedli v hradní restauraci a pokračovali údolím Plakánku přes

Libošovice zpět dokempu. Zbytek odpoledne jsme prolenošili v kempu, okusili ledovou vodu v místním koupališti a kluci si zahráli plážový volejbal. Nejvíc se nám ale líbilo na pokojích, spí se tu opravdu dobře, i odpoledne. Nesmím zapomenout na noční koupání, po desáté si kluci vzpomněli, že vyzkouší bazén i v noci, moc si to užili. Středeční ráno bylo opět prozářené sluncem a slibovalo nádherný teplý slunečný den. Po společné snídani jsme se vydali na vlakové nádraží a přesunuli se aspoň kousek směrem k Troskám, které se staly cílem našeho dalšího pěšího výletu. Trosky jsme zdolali kolem poledne, hrad jsme si opět prohlédli, trochu jsme se občerstvili v kiosku pod hradem a vyrazili na zpáteční cestu, tentokrát již celou po svých. Čtvrtek byl opravdu horký, ale náročnou cestu jsme zvládli a za odměnu se stavili v Sobotce na náměstí na nanuk. Zbytek dne jsme vyplnili odpočinkem a koupáním v chladné vodě bazénu. Teplá noc nás ještě nalákala ven z kempu do přírody, zatímco ostatní školní výlety seděly u táboráku, naše třída vyrazila do polí. Odměnou nám tak byl úchvatný pohled na osvětlený lovecký zámeček Humprecht, dominantu města Sobotky. Po návratu do kempu jsme asi do půlnoci ještě posedávali na dětském hřišti a klábosili. Páteční dopoledne bylo ve znamení balení, úklidu pokojů a odjezdu. Opět jsme třikrát přesedali, o vlásek unikli průtrži mračen a v pořádku dorazili po půl čtvrté zase na vlakové nádraží do Týniště, kde už na nás čekali nedočkaví rodiče. Doufám, že se poslední školní výlet na základce všem líbil. Škoda jen, že se ho nezúčastnili všichni žáci.


 

Zvonění

  1. hodina   7:20 -   8:05
  2. hodina   8:15 -   9:00
  3. hodina   9:20 - 10:05
  4. hodina 10:15 - 11:00
  5. hodina 11:10 - 11:55
  6. hodina 12:05 - 12:50
  7. hodina 13:00 - 13:45
  8. hodina 13:55 - 14:40

Termíny prázdnin

Podzimní 26.10. a 27.10.2022
Vánoční 23.12.2022 - 2.1.2023
Pololetní 3.2.2023
Jarní  27.2. - 5.3.2023
Velikonoční 6.4.2023
Hlavní 1.7. - 31.8.2023

Kalendář akcí

Náhodný obrázek

logo-doucovani-2022-m

 

logo-web-male-2019

 

 grant-web-maly

 

pedos logo

 

 

banner467x60

 

fondsidus

 

 op-vk-plakat

Přihlášení