Země pokladů
Země pokladů

Během měsíce května jsme v našem projektu doputovali do Země pokladů – České republiky. Na naší veliké nástěnce jsme si prohlíželi obrázky a mapy naší vlasti. Děti hledaly místa, kde cestovaly s rodiči. Na nástěnku ve školní družině jsme si vystavili obrázky zvířat ze zemědělské farmy.  Při vycházkách jsme fotografovali voděradský kostel. Na připravovanou akci Noc kostelů dne 9. června jsme kreslili a malovali obrázky kostela. Dne 23. května navštívili výstavu Paleta 2017 děti z mateřské školy Houdkovice. Ve školní družině si snědly svačinku, pohrály si a asi v 9.30 hod se vracely pěšky do Houdkovic.


Putování Afrikou
Putování Afrikou

V dubnu jsme cestovali Zemí krále zvířat – Afrikou. Na nástěnce i v knihách jsme si ukazovali zvířata, obyvatelé a přírodu Afriky. Při vyrábění z odpadových surovin jsme využili lahve od limonád a barevné samolepící folie. Každé dítě si pojmenovalo svůj výtvor: Moře, Rybník, Kosmická raketa, Louka, Letní nebe, Auto, Panenka, Kamarádka.


Jižní Amerika
Jižní Amerika

V březnu jsme v našem projektu cestovali do Jižní Ameriky. Nad knihou S malířem kolem světa jsme si vyprávěli o lidech, zvířatech a přírodě jižní Ameriky. Většina dětí ŠD se podílela na výzdobě haly i školní družiny. Některé práce připomínají liány a květiny v amazonských pralesích. Děti mají rády skupinovou práci. Vedoucí si vybere spolupracovníky a společně tak vytvořili jarní výzdobu do oken školní družiny. Na veliké výpravě okolo Javora jsme si všichni užívali krásy přírody. Při kresbě černou fixou si děti cvičily postavy. Nakreslily svoji rodinu. Při projektovém dni děti vyráběli krásné výrobky, které budou vystaveny na velikonoční výstavě. Ve školní družině si děti vybraly papírové knedlíky.


Severní Amerika
Severní Amerika

V únoru postoupil náš projekt školní družiny do Země medvědů. Cesta kolem světa nás dovedla do Severní Ameriky. Největší zájem měly děti o vyprávění ze života indiánů. Prohlíželi jsme si společně encyklopedie a vyprávěli filmy, poté jsme se pustili do kreseb indiánů. Portréty jsme si vystavili na chodbu před školní družinu. Na velikou čtvrtku jsme si nakreslili indiánskou vesnici. Mladší děti upoutaly krásné malby indiánů s čelenkami a pravými orlími pery. Školní družinu jsme si vyzdobili postavami indiánů v životní velikosti. Malby a postavy indiánů vytvářeli starší žáci v projektu Letem světem balonem. V březnu budeme putovat do Jižní Ameriky. 


Paní Zima
Paní Zima

Po obědě při rekreační činnosti si kluci užívají hraní s legem. V našem projektu Cesta kolem světa jsme v lednu docestovali do Arktidy a Antarktidy. Vyprávěli jsme si u naší zeměkoule a na velikou nástěnku na chodbě jsme si nakreslili obrázky ze života Eskymáků. Lukáš, který nikdy nezahálí, si na bidýlko z papírové trubky nalepil barevné papoušky. Děti z 2. a 3. ročníku se při pracovních činnostech pustily do překlápěného portrétu. Pro někoho to byl obtížný úkol, a tak jsme všichni žasli, když druhý den portrét úplně sám zvládl Péťa z 1. ročníku. Po vánocích jsme v hale i na chodbě u tříd změnili vánoční výzdobu. Děti nakreslily sněhové vločky a paní Zimu. Sněhové vločky nazdobily odpadovým materiálem z balíků. Na chodbu u tříd děti nakreslily obří sněhuláky a lyžaře.


Vánoce se blíží
Vánoce se blíží

Celou školní družinu i chodbu jsme si vyzdobili vánočními motivy. Ze sněhové vločky dokázaly děti vytvořit kouzelné sněhuláky. Děti ze školní družiny se také podílely na výzdobě chodby u tříd. Z barevných papírků vystřihovaly šupiny a ozdobily jimi tlusté kapříky. Rády kreslí fixami a proto se pustily do kreslení fantastických ryb. Na bílou tabuli ve školní družině děti sepisují vánoční zvyky rodiny. V pondělí 19, prosince děti dokončily veliké obrázky se stromy a vránami. Křídla vran jsou vytvořená z otisknutých rukou. Při stříhání a lepení jsme si vyprávěli o vánočních zvycích.


Podzimní tvoření
Podzimní tvoření

Během měsíce října jsme cestovali po Evropě. V našem projektu Cesta kolem světa jsme ji pojmenovali Zemí polí, lesů a rybníků. Halloween jsme přivítali kresbou strašidelného hradu na tmavý papír a výrobou duchů, které jsme nalepili na veliký hrad. Naše veliká nástěnka ve školní družině byla celá krásně podzimní. Největší úspěch mělo vyrábění strašidel z dýní. Všichni se zapojili do zdobení. Strašidla jsme vystavili do oken školní družiny. Nejvíce si užívali Péťa a Šimon. Dalším námětem bylo fantastické ztvárnění počasí. Jednoho deštivého odpoledne jsme si nakreslili zvířátka, která můžeme potkat na vycházce. V listopadu jsme odcestovali do Asie – do Země velikých řek a hor. Děti ze školní družiny rády kreslí tyčinkou a tuší na veliký formát. Nakreslily paní Zimy a vyzdobily halu školy.


Halloween v družině
Halloween v družině

V říjnu se náš projekt Cesta kolem světa zaměřil na Evropu. Vyprávěli jsme si u nástěnky, ukazovali státy, řeky, pohoří. Na globusu vyrobeném z míče jsme si ukazovali jednotlivé světadíly. Dále jsme si ozdobili veliké nástěnky podzimními obrázky stromů a listí. Koncem října přichází svátek strašidel Halloween. S velikým nadšením se děti pustily do kreslení strašidelných hradů. Kreslily a vystřihovaly duchy, kterými ozdobily papírové hrady. Duchy a strašidly se hemží celá školní družina. Děti se těší na Halloween, který organizuje 9. ročník ve čtvrtek 3. listopadu od 17 hod v rámci obce Voděrady.


Činnosti v září
Činnosti v září

Okna školní družiny jsme si vyzdobili lodičkami. Děti si podle své fantazie vystřihly z tvrdého papíru loď. Přilepily okénka a z barevných papírů vystřihly plachty. Pomocí tavné pistolky jsme přilepili plachty ke špejly a potom na loď. Poslední prací projektu v září bylo vytvoření vlajky. Některé děti zkusily vyrobit vlajku z mačkaného papíru. Papír se zmačká, namočí, opatrně roztáhne na podložce a namaluje vodovými barvami. Vlajku si děti nakreslily fixou. Několik dětí si nakreslilo voskovkami planetu Zemi. Přišel podzim, krásné počasí nás láká na vycházky do lesa. Děti si na tvrdý papír nakreslily jablíčko nebo hrušku a vystřihly silnější rámeček. Ten si nakreslily voskovkami podzimních, přírodních odstínů. Dovnitř jablíčka i hrušky jsme vlepili obrázek s podzimním motivem. Všechny děti rády hrají hru Město, zvíře, věc. Prvňáci ji velice rychle pochopili a dobře radili kapitánům. 


Cesta kolem světa
Cesta kolem světa

Činnost školní družiny bude v letošním školním roce probíhat podle tematického plánu a projektu Cesta kolem světa. Děti si při výtvarné činnosti mohly vybrat, jestli vyplují na cestu kolem světa plachetnicí nebo pirátskou lodí. Z tvrdého papíru si děti vytvářely vlajky na své lodě. Vojta, Filip, Anička a Vanessa společnými silami sepsali báseň.

Číst dál...

Zvonění

  1. hodina   7:20 -   8:05
  2. hodina   8:15 -   9:00
  3. hodina   9:20 - 10:05
  4. hodina 10:15 - 11:00
  5. hodina 11:10 - 11:55
  6. hodina 12:05 - 12:50
  7. hodina 13:00 - 13:45
  8. hodina 13:55 - 14:40

Termíny prázdnin

Podzimní 27.10. a 29.10.2021
Vánoční 23.12.2021 - 2.1.2022
Pololetní 4.2.2022
Jarní  21.2. - 27.2.2022
Velikonoční 14.4.2022
Hlavní 1.7. - 31.8.2022

Kalendář akcí

Náhodný obrázek

logo-web-male-2019

 

 grant-web-maly

 

pedos logo

 

 

banner467x60

 

fondsidus

 

 op-vk-plakat

Přihlášení