Slavnostní rozloučení
Slavnostní rozloučení

Závěr školního roku je tu. Vše se uchýlilo ke svému konci a nám nic jiného nezbylo než se s předškoláky slavnostně rozloučit. Po prázdninách do školy nastoupí 10 dětí a začne jim nová etapa života. Slavnostní rozloučení s nimi a žáky 9. třídy se konalo ve středu 29. června 2022 dopoledne v tělocvičně ZŠ. Proběhla vzájemná výměna dárků a předání pomyslné štafety. Poté ještě na děti čekalo rozloučení a dárečky ve školce. Přejeme všem, aby si užili hezké prázdniny a pak už jen vykročili tou správnou nohou.


Projektový den - Ptáci
Projektový den - Ptáci

Dne 8. 5. 2022 se u nás uskutečnil projektový den financovaný z dotací EU v rámci projektu šablony III na téma: Ptáci. Uvítali jsme opět paní Adamcovou, její projekty jsou hravé a především děti zaujmou a baví. Mezi aktivity co jsme zažili bylo, že jsme si zahráli na datla a vyzobávali červíky ze stromu. Prohlíželi jsme také knihy o ptáčcích a poslouchali jejich zpěv. U předložených kartiček s čísly jsme doplňovali požadovaný počet ptáčků na strom. A nakonec jsme si zahráli na ptáčky, jež staví hnízdečka, a do nich jsme umisťovali daný počet vajíček. Téma ptáčci bylo pro děti zajímavé a s chutí plnily dané úkoly.


Den dětí
Den dětí

Svátek dětí 1. června se slaví po celém světě, proto ani u nás se na děti nezapomnělo. Letos jsme pro děti uspořádali skřítkovo dobrodružství s různými úkoly, které potřebovaly splnit, aby mohly najít skřítkovy skrýše s dobrotami a hlavně jeden veliký poklad ukrytý na naší školní zahradě. Všechny zapeklité úkoly (např. hod šiškou do dálky, stavění domečků pro skřítky, hledání předmětů…), děti zvládly na jedničku a od rána po celé dopoledne jsme si to moc společně užili.


Výlet do zoo
Výlet do zoo

Dne 30. května jsme se vydali na školní výlet do ZOO Dvůr Králové. Už cesta autobusem byla zážitek. Po příjezdu do ZOO se děti posilnily svačinkou připravenou z domova, potom jsme začali s prohlídkou ZOO. Počasí se nám naštěstí nakonec umoudřilo a vysvitlo nám i sluníčko a tak byla šance, že uvidíme všechna zvířata ve výbězích. Děti byly plné zážitků, co všechno mohly zahlédnout a společně s kamarády a suvenýrem ze Zoo, jsme se vydali zpátky domů. Co jsme všechno viděli za zvířátka a jaká zvířecí miminka? Zeptejte se dětí, ony vám to s chutí řeknou.


Pohádka Dlouhý, Široký a Bystrozraký
Pohádka Dlouhý, Široký a Bystrozraký

Byli jsme rádi, že k nám opět zavítalo naše milé divadlo JoJo se známou pohádkou Dlouhý, Široký a Bystrozraký a to bylo 27. 5. 2022. Dozvěděli jsme se jak princ a jeho kamarádi jdou cestou, necestou vysvobodit princeznu z hradu za řekou. Při zachraňování princezny ze spárů černokněžníka jsme se učili nápodobou a koncentrovali jsme pozornost. Děti se hravou formou naučily další známou pohádku. Představení známé pohádky nám ukázalo jak je důležité přátelství.


Návštěva předškoláků v 1. třídě
Návštěva předškoláků v 1. třídě

Ve středu 18. května jsme s předškoláky navštívili paní učitelku a děti v 1. třídě ZŠ. Měli jsme možnost zkouknout vyučovací hodinu, jak probíhá a co všechno se školní děti už naučily. Během hodiny paní učitelka zapojila školkové děti do společných aktivit a ty z toho byly tak nadšené, že už teď by zůstaly ve škole, kdyby mohly. Celá návštěva byla velmi milá a pohodová. Školkové děti odcházely s dobrým pocitem a už se těší, až nastoupí do školy po velkých prázdninách.


Stavitel města
Stavitel města

V pondělí 2. května jsme u nás ve školce přivítali malou technickou univerzitu zaplacenou z programu Šablony 3. Téma tohoto hravého bloku bylo stavitel města. Jelikož děti stavení ze stavebnice LEGO milují, tak si pomocí programu rozšířily zkušenosti s touto stavebnicí. Vyzkoušely si roli kartografa a stavitele města. Naučily se také orientovat v mapách a poznávat mapové značky. Děti si to náramně užily a na konci programu dostaly všechny děti diplom.


Zápis do MŠ
Zápis do MŠ

Po dlouhých 2 letech jsme opět mohli pozvat rodiče s dětmi a osobně se spolu setkat 3. května v odpoledních hodinách u zápisu. Rodiče a děti měli možnost si prohlédnout prostory školky a pohrát si na školní zahradě. Jak už to v životě bývá, něco končí a něco nového začíná. Předškoláci nám utečou do 1. třídy a po velkých prázdninách k nám na jejich místečko nastoupí nové děti. Budeme se těšit.


Čarodejnice
Čarodejnice

Dne 28. 4. 2022 se v mateřské školce od rána scházelo množství malých čarodějnic. Během chvíle jsme zjistili, že jsou to naše děti z MŠ, proto si se zadanými úkoly zdárně poradili, čarodějné lety a tanečky se jim také povedli. Počasí nám přálo tak jsme si mohli pochutnat na opečených vuřtech a chutném koláčku. Vrcholem čarodějného dne byl nafukovací skákací hrad se skluzavkou. Čarodějný den jsme zakončili vycházkou v čarodějných kostýmech po Voděradech.


Pohádka Z rozkvetlé louky
Pohádka Z rozkvetlé louky

Dne 19. 4. nás navštívilo naše milé divadlo JoJo, s pohádkou: Z rozkvetlé louky. Při této pohádce jsme si protáhli tělo se šnečí rodinkou. Pavoukovi jsme pomohli usoukat nitě na sítě a další věci. Děti se při pohádce naučily hranice osobní zóny a toleranci k odlišnému chování především si osvojily pozitivní hodnoty, postoje a skutečnost, že je lepší hrát fair play. Celo pohádku jsme si opět patřičně užili.


Klučičí koleda
Klučičí koleda

„Já jsem malý koledníček tetičko, přišel jsem si pro červené vajíčko, …“ A odveta je tady! Ve středu 13. dubna tentokrát vypláceli kluci holčičky. Ty přinesly koledníkům také bohatou pomlázku a celé předvelikonoční dopoledne se neslo ve veselém a rozjařeném duchu. Užijte si tyto krásné svátky jara – Veselé Velikonoce!


Holčičí koleda
Holčičí koleda

Když se řekne pomlázka, většina lidí si s ní představí chlapce. Nemusí to tak ale nutně být vždy a všude. Tuto tradici si v našem kraji užíváme i s holčičkami, které ve čtvrtek posledního březnového dne 31.3. koledovaly vrbovými proutky kluky ve školce. Přinesly si pomlázky s mašlemi a za odříkání velikonoční koledy kluky vyšlehaly. Ti jim pak rozdělili dobroty, které si pro ně připravili. Za 2 týdny tomu bude naopak.


Karneval
Karneval

S dětmi jsme se celé dva týdny pilně připravovaly na karnevalové veselí. Nejdříve jsme si školku pěkně vyzdobili a následně i upekli chutné koblížky. Vyrobili si hudební nástroje a nedočkavě čekali na karnevalový den, který nastal 1. 3. 2022. V tento den jsme plnili různé soutěže a za to jsme byli odměněny drobnými sladkostmi. Samozřejmě jsme hodně tančili, pochutnali si také na koblížcích, věnečkách a lineckém cukroví. Náležitě jsme si užili karnevalovou tombolu i volbu nejhezčích masek. Za spoluúčast na karnevale děkujeme obci Voděrady, panu řediteli a rovněž všem rodičům dětí.


Pečení koblížků
Pečení koblížků

“Masopustní veselice,

masopustní rej,

za tu švandu, hospodyňko,

koblížek nám dej?”

 

Ve středu 9. února ráno jsme zadělali těsto. Pro děti to byl zážitek pozorovat průběh těsta, jak několikrát kyne a kyne. Poté, co jsme ho protahali po vykynutí, jsme ho mohli rozválet a děti vykrajovaly kolečka, dávaly na pečící papír a pak šup s nimi do trouby. Nakonec upečené koblihy jsme ozdobili marmeládou a všichni jsme je ochutnali a snědli. Byly vynikající. Napsala: Jana Votroubková


Zvědavá pohádka
Zvědavá pohádka

Ve čtvrtek 3. února k nám do školky přijelo divadélko JOJO, které dětem předvedlo “Zvědavou pohádku”. Herečky v krásných převlecích poutavě vyprávěly a zpívaly veselé písničky. Děti ani nedutaly, jen občas volaly odpovědi, zpívaly a cvičily s herečkami. V pohádce vystupovala princezna, lesní zvířátka, koza a slepice. Hajný Jura se ucházel o princeznu Filipínku a bojoval proti drakovi. Z draka se nakonec stala štěňátka a princezna se vdala za hajného. Divadlo se dětem moc líbilo a už se nemohou dočkat dalšího divadelního představení.


Zimní radovánky
Zimní radovánky

Letos zimě přeje a sněhová nadílka leží všude kolem nás a tak se na nic nečekalo a honem na školní zahradu užít si sezónní činnosti. Rychle vyšlapat kopeček, sednout na kluzák a hurá dolů. Jiným se zase více líbilo odhrnovat sníh nebo stavět sněhuláky. Děti si užívají sněhové radovánky plnými doušky a teď si jen přát, aby nám ještě chvíli sníh vydržel a my se mohli věnovat zimnímu řádění i nadále.


Těšíme se na Ježíška
Těšíme se na Ježíška

Kouzelný vánoční čas se přiblížil zase o další krůček ke Štědrému dni, na který se všichni už moc těšíme. Přípravy začaly výrobou vánočních přání a dárečků, které si každé dítě odnese před Vánocemi domů. Jako každý rok jsme společně ozdobili vánoční stromeček, aby nás Ježíšek mohl najít. A taky, že našel. Ve čtvrtek 16.prosince dětem Ježíšek nadělil spousty krásných dárečků, které se pomalu nemohly vejít pod vánoční stromek. Než se děti pustily do rozbalování, tak nás Anetka H. potěšila krásným vystoupením vánočních koled, které hrála na flétnu. Veliký potlesk a nadšené tváře dětí byly důkazem, jak moc se jim to líbilo. A pak hurá na dárečky - děti nadšeně rozbalovaly hračky, plno zajímavých her, stavebnic, didaktických pomůcek atd. Ježíškovi jsme moc poděkovali za dárečky a společně jsme si ještě zazpívali koledy u vánočního stolu. Všem přejeme Veselé Vánoce, bohatého Ježíška, plno dobrot do bříška a šťastný nový rok.


Zima čaruje
Zima čaruje

Od středy 8. prosince jsme se s dětmi opět shledali, a jaké to bylo příjemné překvapení, když děti zjistily, že na ně Mikuláš nezapomněl. Mikuláš se během své dlouhé cesty zastavil i u nás a nechal dětem balíčky plných dobrot a laskomin. Touto cestou děkuji panu řediteli a panu starostovi za balíčky. Zima nás tentokrát překvapila svojí sněhovou nadílkou již v předvánočním čase. Proto jsme s dětmi nelenili, teple se oblékli a běželi na zahradu, kde jsme si postavili dva veselé sněhuláky, které nám zdobí školní zahradu. Děti si to užívaly plnými doušky a teď si jen přát, aby nám sníh vydržel, co nejdéle a my se mohli věnovat zimním radovánkám i nadále.


O sněhovém nadělení
O sněhovém nadělení

Ve čtvrtek 18. listopadu k nám přijelo opět divadlo JOJO a tentokrát si pro nás připravili pohádku „O sněhovém nadělení“. Pohádka vyprávěla příběh o přátelství dvou kamarádů – medvěda a ježka, kteří si lámali hlavu nad tím, jak přečkají zimu, když se nemají čím přikrýt. Blešky jim poradili, aby se vypravili až na severní pól a tam, že už jim někdo pomůže, a taky že ano. Medvěd s ježkem tam pomohli meluzínám vyčesat vlnu ze zimních oveček a peřina byla na světě. A tak zvířátka dostala peřiny a mohli spokojeně spinkat přes tu celou mrazivou zimu. Všem dětem se moc divadlo líbilo a užili si ho do sytosti.


Strašidelné čarohrádky
Strašidelné čarohrádky

Dne 26.10.2021 jsme se konečně dočkali očekávaných strašidelných čarohrátek. Nejprve jsme se ráno s dětmi přivítaly ve strašidelných kostýmech. Poté si užili strašidelnou diskotéku, prolézání pavučinou a jiných různých aktivit pro děti. V tomto duchu proběhlo celé dopoledne. Navečer od 17:30 začaly strašidelné čarohrátky, kde návštěvníci hlasovali o nejhezčí výrobky, které si mohli prohlédnout na strašidelné dušičkové cestě. Na připravené lístečky se psala čísla a po sečtení se vyhlásí nejhezčí výrobky a předají se ceny. Děti se na strašidelných čarohrátkách nejen podívaly na strašidelnou dušičkovou cestu, ale vyzkoušely si i další aktivity např. hledání předmětů či namotávání dýně na špagátku. Spolupráce s rodiči byla vynikající a už se těšíme na další společné aktivity v dalším období školního roku.


Zvonění

  1. hodina   7:20 -   8:05
  2. hodina   8:15 -   9:00
  3. hodina   9:20 - 10:05
  4. hodina 10:15 - 11:00
  5. hodina 11:10 - 11:55
  6. hodina 12:05 - 12:50
  7. hodina 13:00 - 13:45
  8. hodina 13:55 - 14:40

Termíny prázdnin

Podzimní 26.10. a 27.10.2022
Vánoční 23.12.2022 - 2.1.2023
Pololetní 3.2.2023
Jarní  27.2. - 5.3.2023
Velikonoční 6.4.2023
Hlavní 1.7. - 31.8.2023

Kalendář akcí

Náhodný obrázek

logo-doucovani-2022-m

 

logo-web-male-2019

 

 grant-web-maly

 

pedos logo

 

 

banner467x60

 

fondsidus

 

 op-vk-plakat

Přihlášení