Rozloučení s předškoláky
Rozloučení s předškoláky

Ve čtvrtek 27. 6. dopoledne proběhlo v tělocvičně základní školy slavnostní rozloučení s žáky 9. třídy. Ti předávali pomyslnou štafetu předškolákům, kteří opouštějí naši mateřskou školu a od září již budou žáky 1. třídy Základní školy ve Voděradech. Navzájem si vyměnili dárky a popřáli si mnoho úspěchů na další vzdělávací cestě. Potom ještě děti čekalo rozloučení a dárečky ve školce. Přejeme všem, aby si užili hezké prázdniny a pak už jen vykročili správnou nohou do nové etapy života. Všem rodičům přejeme též hezkou dovolenou a děkujeme za celoroční spolupráci.


Hurá na výlet
Hurá na výlet

Konec školního roku se nám kvapem blíží, a tak 18. června jsme vyrazili na poslední společný výlet s našimi dětmi a hlavně s předškoláky, kteří nás po prázdninách opustí. Ráno jsme tedy jeli do Častolovic. Jako naše první zastávka byla obora se zvířátky, kde na nás čekal pan Vašata, který se zabývá myslivostí. Celé dopoledne nás prováděl po oboře a Mini Zoo, kde dětem povídal o zvířátkách, jak se jmenují, kde žijí, čím se živí, a někteří jsme si mohli i pohladit. U vstupu jsme koupili speciální krmivo a krmili jsme je i mlsotami. Zjistili jsme, že Mini Zoo je domovem pro hodně zvířátek např. pštrosy, papoušky, prasátka, lamy, jeleny, oslíky, králíčky apod. Po výborném obědě v místní restauraci jsme navštívili zámek, kde nám paní průvodkyně ukázala dětské komnaty se starodávnými hračkami, rytířský sál, kde se mečem pasovali rytíři, různé ložnice, tajné dveře, které byly ukryty ve zdi, ale také zámecké strašidlo v podobě černé paní v obrazu. Na konci našeho výletu děti dostaly nanuky a pohled na památku. Celý den nám krásně svítilo sluníčko a vše proběhlo v dobré náladě.


Červnové divadlo
Červnové divadlo

Ve čtvrtek 13. 6. k nám zavítalo, již naposledy v tomto školním roce, oblíbené divadýlko JÓJO. Protože se blíží čas prázdnin a cestování, byl i příběh zaměřený tímto směrem. Jednalo se o dobrodružnou pohádku ze safari pod názvem „Sarka a Farka“. Na safari turisté jezdí pozorovat exotická zvířata – ale kdo koho vlastně pozoruje? Opice slona? Surikaty plameňáka? Tygr had? Koaly lva? Chameleón hyeny? Anebo zvířata nás turisty? Děti si zábavnou formou procvičovaly – co s sebou na výlet do batohu, jak funguje u auta brzda, spojka, plyn. Jak se přeje kamarádovi k narozeninám, čím ho potěšit, obdarovat dárkem a uspořádat párty. Děti si procvičovaly i pozorování, postřeh (kdo chybí v partě?), učily se i nápodobou. Koordinaci pohybu si pak zdokonalovaly např. skokem přes hada (jako klokan, žába). Jako vždy se divadlo dětem líbilo. Rozloučili jsme se s  oblíbenými herečkami, popřáli jim hezké prázdniny a na památku jim dali vlastnoručně vyrobený obrázek z naší přírody.


Den dětí
Den dětí

A je to tady. Mezinárodní den dětí nevymizel z našich kalendářů ani letos. Svátek dětí se slaví po celém světě, abychom dětem udělali radost a věnovali jim svůj čas nejen během tohoto jednoho dne v roce, ale po celý rok. Vždyť naše děti pro nás znamenají budoucnost, a je tedy důležité pečovat o jejich blaho. My jsme den dětí oslavili v pondělí 3. června. Od samého rána v herně jsme si zahráli spoustu zábavných her a soutěží, které pokračovali i na školní zahradě, kde se například skákalo v pytlích, chodilo na chůdách, házelo kroužky, přetahovalo se na laně, zpívalo, tančilo a mlsalo mnoho dobrot. Nakonec děti dostaly malé dárečky a celkově celé dopoledne se nám vydařilo díky krásnému slunečnému počasí. Odměnou nám byly zářivé úsměvy na tvářích našich dětí.


Ukázková hodina angličtiny
Ukázková hodina angličtiny

V úterý 28. května jsme se společně s rodiči sešli na poslední hodině anglického jazyka s paní učitelkou Hedvikou Myhill, kde děti svým rodičům předvedly, co všechno se za celý rok naučily. Nejprve se samostatně anglicky představily a pak už následovaly zábavné hry, ve kterých se pojmenovávaly a správně umísťovaly obrázky, procvičovaly barvy a počítání. Nechyběly ani písničky s pohybovým vyjádřením. V závěru jsme paní učitelce poděkovali za její celoroční přínosnou výuku.


Zápis do mateřské školy
Zápis do mateřské školy

Tak už to v životě bývá, že něco končí a něco nového začíná. Předškoláci nám utečou do 1. třídy základní školy a na jejich místo nastoupí nové malé děti. Ty se nám přišly představit v úterý 2. 5. odpoledne, kdy v Mateřské škole Voděrady probíhal zápis. Děti si prohlédly prostory školy a pohrály si na školní zahradě. Po velkých prázdninách se na ně už budeme všichni těšit!


Čarodejnice
Čarodejnice

Již ráno 30. dubna se slétaly malé čarodějnice a čarodějové do naší školky: „Ježibaby kamarádky, krouží vzduchem tam a zpátky, šaty mají od sazí, snad se v letu nesrazí!“ Hned potom jsme začali připravovat čarodějné lektvary se zaříkávadly. Když byly čarodějnice všechny, mohla začít přehlídka masek s následnou diskotékou. A pak už hurá ven na školní zahradu. Ke svačince opékané vuřtíky s rohlíčkem, zapít a potom závody a soutěže, ať už to byl hod koštětem na cíl, závody ve dvojicích na chůdách, přenášení vajíčka na lžíci, čarodějnické honičky,… Počasí se nám nakonec umoudřilo, tak jsme si čarodějnické řádění dostatečně užily.


Velikonoce
Velikonoce

„Já jsem malý koledníček tetičko, přišel jsem si pro červené vajíčko, …“ A odveta je tady! Tentokrát vypláceli kluci holčičky. Ty přinesly koledníkům bohatou pomlázku. Celé předvelikonoční dopoledne se neslo ve veselém a rozjařeném duchu. Vždyť se šlo koledovat i po vesnici, ať už to bylo do místní prodejny, na obecní úřad, či do školní jídelny, kde pro nás každý den vyvářejí. Užijte si tyto krásné svátky jara – veselé Velikonoce!


Výlet do Tonga
Výlet do Tonga

Na výlet do zábavního centra Tongo se děti už dlouho těšily a tak jsme ho uskutečnili ve středu 10. dubna a vyrazili autobusem do Hradce Králové. Během dopoledne jsme měli možnost prožít chvíle plné zábavy, pohybu a nejrůznějších opičáren. Obrovská hala byla nabitá různými průlezkami, trampolínami, klouzačkami, balónky, kolotočem, prostě vše, co už děti znají a přibyli k nim i nové atrakce jako interaktivní plátno nebo kolotoč pro starší děti. Po dvou hodinách dovádění a hraní děti ze sebe vybily veškerou přebytečnou energii a cesta autobusem plných odpočívajících dětí jen dokázala, jak moc si to užily. Tak příští rok se budeme opět těšit!


Dívčí koleda
Dívčí koleda

České velikonoce charakterizuje živá tradice – „ velikonoční pomlázka“. Je to obyčej, kdy chlapci obcházejí domy s pomlázkou spletenou z vrbového proutí a zdobenou stuhami. Pomlázka je symbol předávání síly, zdraví a svěžesti (omlazení). Našim krajovým zvykem je i holčičí koleda, která je 14 dnů před chlapeckou. Holčičky v naší školce ji měly v pátek 5. dubna. Přinesly si binovačky s mašlemi, aby mohly za odříkávání velikonoční koledy kluky vyšlehat. Ti jim pak rozdělili sladkosti a dobroty, které si pro ně připravili. Za 2 týdny tomu bude naopak.


Den otevřených dveří
Den otevřených dveří

V sobotu 23. března jsme všechny přivítali v naší mateřské škole na dni otevřených dveří. Přišlo nás navštívit hodně dětí i dospělých. Byli to hlavně maminky s dětmi, které v budoucnu plánují k nám docházet. Potěšily nás děti, které již odešly do základní školy a byly překvapené, jaké změny interiéru proběhly. Během dne se tu zastavili i prarodiče, kteří chtěli vidět, kam chodí jejich vnoučata. Naše děti si pro tento den nachystaly krásné jarní vystoupení a pro všechny byli připraveny také dílničky, kde si mohli něco hezkého vyrobit. Celý slunečný den se nesl v pohodovém a přátelském duchu.


Masopust
Masopust

I letos 5. března vyrazily děti z mateřské školy ostatkovým maškarním průvodem po Voděradech. Přestože bylo hodně dětí ještě nemocných, zbytek se postaral o pořádný rozruch ve vsi. Nechyběla rázná muzika do kroku. U každého domu bylo pozastavení s masopustním říkadlem, zpěvem a tancem. Původ této nejdelší veselice v roce sahá až do dob pohanských a souvisel s oslavou končícího zimního období – předjařím a nadějí na příští úrodu a plodnost, zdraví, hojnost a blahobyt. Tímto chceme poděkovat za hojné obdarování dětí, ať už nejrůznějšími dobrotami, sladkostmi, tak i finančními příspěvky, které budou využity na akce pro děti. (video)


Pohádka o nezbedných kůzlátkách
Pohádka o nezbedných kůzlátkách

Pohádka o nezbedných kůzlátkách - otevřela kůzlátka, když vlk klepal na vrátka? Copak s vlkem uděláme, jakpak my ho vytrestáme? V pondělí 4. 2. dopoledne přijelo opět naše divadýlko JÓJO. Děti už se moc těšily. O čem naše pohádka bude? O kůzlátkách? O vlkovi? Že ji znáte? Inu, kdo ví … Kdo by se bál vlka Plka? Tam kam nemá, čenich strká! Pět kůzlátek kozy Józy že jsou hodné dětičky? Neposluchy a rošťáci – věřte tomu lidičky! V divadelním představení se vystřídala i některá řemesla a povolání – kdo, kde a s čím pracuje: reportér, lékař, veterinář, mlynář, kovář. Nechyběla ani rozcvička nápodobou na rozvoj hrubé motoriky a rozpoznávání vzorců dobrého a špatného chování. Na závěr trošku mlsání a další představení až zase v dubnu.


První sníh
První sníh

V prvních dnech po Vánocích jsme se konečně dočkali sněhu, který dětem tak moc chyběl. Na nic se nečekalo a hned na školní zahradu bobovat, prohrnovat cestičky a hrát si se sněhem. Děti si to užívaly, jak jen mohly. Rychle vyšlapat kopeček, sednout na kluzák a hurá dolů. Jiným se zase více líbilo odhrnovat sníh, dělat z něho bunkr a stavět sněhuláky. Teď si už jen přejeme, aby nám sníh vydržel a my se mohli věnovat zimním radovánkám i nadále.


Bílé přání
Bílé přání

Bude zima? Bude mráz? Pohádko, jak to uděláš? Letošní předvánoční čas jsme si zpříjemnili již posledním vystoupením divadélka JÓJO v tomto roce. S bábou fujavicí jsme si zopakovali, jak se zvířátka ukládají k zimnímu spánku. Bába Mrazivka s mrazíky zas vyhlížela bílého koně, který se záhadně ztratil. Ještě že existují chytré dětské hlavičky, které nám pomohly záhadu vyřešit a přesvědčily skřítky Lumpajzlíky z řádu Přízemníků pařezovitých, že bílá zima je príma a zimní čas na pohádkové sněhové řádění jako stvořený.


Vánoční besídka
Vánoční besídka

Dne 18. 12. odpoledne bylo v naší mateřské škole rušno. Sešli se zde sourozenci, rodiče, prarodiče a ostatní přátelé, protože si pro ně děti připravily vánoční pásmo pod názvem: „Narodil se Ježíšek“. Děj se odehrával ve městě Betlémě a vystupovali v něm Marie a Josef, andělé, kravička, ovečka, oslík i ostatní pastýři se světýlky. Recitovaly se verše a zpívaly vánoční koledy. Vystoupení dětí se všem moc líbilo. Potom už následovala dlouho očekávaná chvíle, což bylo nadělování a rozbalování dárků. S novými hračkami si hned chtěly všechny děti hrát. Nechybělo i malé pohoštění, u kterého si hosté i děti mohli posedět, popovídat a pobavit se.


Mikuláš
Mikuláš

Ve středu 5. prosince dopoledne navštívil naší školku Mikuláš s anděly a několika strašidelnými čerty. Kdo je hodný a kdo někdy zlobí, kdo nechce hezky jíst, kdo se honí, křičí, žaluje, to všechno měl Mikuláš ve své knize. A tak ty hodné děti pochválil a ty, které mají nějaký ten vroubek, musely slíbit, že se polepší! Vždyť taky jeden čert zůstane sedět za komínem, aby to všechno pohlídal. Potom děti odříkaly čertovské říkanky, zazpívaly písničky a odměnou jim byla sladká nadílka od andílků.


Cirkusové představení
Cirkusové představení

V úterý 23. 10. přijel do naší mateřské školy cirkus. Nejvíce se děti těšily na živá zvířátka. Cvičení pejsci překonávali různé překážky, prolézali, podlézali, přeskakovali i balancovali na velkém míči. Děti si mohly pohladit opičku Žofinku, činčilu, i zakrslého králíčka. Vystoupení bylo doplněno i kouzly, při kterých děti pomáhaly. Odměnou jim pak byly tvarovací balónky, které si odnesly domů.


Pohádka ze psí boudy
Pohádka ze psí boudy

Letošní nový školní rok jsme zahájili s naším oblíbeným divadlem JOJO. Tentokrát si pro nás nachystali pohádku o pejskovi Bardíkovi, který zažil ve světě spoustu dobrodružství, a o kterých nám přišel vyprávět. Pejsek Bardík se rozhodl, že chce někomu pomoct a tak vyrazil do světa, kde potkal spoustu zajímavých zvířátek – např. králíčky, myšky, srnky anebo také červíčky, kteří si zrovna pochutnávali na výborných houbách. Jedna moudrá sova mu poradila, kde je zakletá královna pramenů a když vysvobodí královnu, bude voda a na jednom kouzelném stromě mohou poté vyrůst zlaté listy, které plní všechna přání. Bardík vše splnil, porazil zlého hada Olgoje Chorchoje, vysvobodil královnu a nakonec si mohl splnit jakékoliv přání. Ale že byl Bardík skromný pejsek, přál si pouze jedno – a to, aby mu jeho páníčkové rozuměli.


Můj podzimníček
Můj podzimníček

Více jak týden děti nosily do školky výrobky z podzimních přírodnin, které vytvořily doma se svými rodiči, či sourozenci. Sešla se nám spousta výtvorů, které ukazovaly na vaši obdivuhodnou fantazii a šikovnost. Hodnocení prováděly samy děti. Svůj žetonek přiřadily k Podzimníčkovi, který se jim nejvíce líbil, samozřejmě, že někdy zvítězil ten vlastní. Soutěže se zúčastnily všechny děti, proto byly právem odměněny medailí, diplomem a podzimní omalovánkou.


Zvonění

  1. hodina   7:20 -   8:05
  2. hodina   8:15 -   9:00
  3. hodina   9:20 - 10:05
  4. hodina 10:15 - 11:00
  5. hodina 11:10 - 11:55
  6. hodina 12:05 - 12:50
  7. hodina 13:00 - 13:45
  8. hodina 13:55 - 14:40

Termíny prázdnin

Podzimní 26.10. a 27.10.2022
Vánoční 23.12.2022 - 2.1.2023
Pololetní 3.2.2023
Jarní  27.2. - 5.3.2023
Velikonoční 6.4.2023
Hlavní 1.7. - 31.8.2023

Kalendář akcí

Náhodný obrázek

logo-doucovani-2022-m

 

logo-web-male-2019

 

 grant-web-maly

 

pedos logo

 

 

banner467x60

 

fondsidus

 

 op-vk-plakat

Přihlášení