Karneval a masopust
Karneval a masopust

Masopust a karneval ve školce jsme prožili tak: již od pondělí jsme navázali na masopust pořádaný o víkendu v obci tak, že jsme si připravili a upekli chutné masopustní koblížky. Následovně si děti odnesly veselé klaunské úsměvy. Druhý den jsme se všichni krásně nastrojili do maškarních masek. Viděli jsme u nás ve školce mořskou pannu, piráta, včeličku, motýlka, papouška, farmáře, kominíka kočičku, tygříka i Bořka stavitele se svým strojem a další masky. Soutěžili jsme, tancovali, hlasovali o nejkrásnější masku, losovali a především vyhrávali v tombole krásné ceny. Za krásné ceny do tomboly děkujeme rodičům a za finanční příspěvek především obecnímu úřadu. Další den jsme si odnesli hudební nástroje vyrobené na masopust a poskládané přáníčka k Valentýnu. Děti si masopustní veselí a karneval užily.

Hrnečku vař!
Hrnečku vař!

V úterý 6. února ráno do školky ve Voděradech opět zavítalo naše známé, cestovní, interaktivně zaměřené divadélko JOJÓ s pohádkou Hrnéčku vař. Jako dětská hračka jojo se vrací tam a zpět, tak i dětské divadlo se pravidelně vrací vždy s nově připraveným programem. Tentokrát to byla pohádka nejen o kaši, ale i o skromnosti, závislosti, dobrotě, lakotě, zkrátka o všech dobrých i zlých vlastnostech. S Aničkou jsme si zazpívali písničku „Černé oči jděte spát“ (empatie – soucit s nemocnými a starými lidmi, zásady správného chování při podpoře zdraví), rozpohybovali jsme se v „ptačím rytmu“ a přesvědčili jsme se o tom, že „kouzelná slovíčka“ fungují i na hrneček! Divadlo jsme si společně velmi užili a už se těšíme na další představení, které nás bude čekat na jaře.

Vánoční dílny
Vánoční dílny

Ve středu 20.prosince jsme se s rodiči a dětmi sešli na vánoční dílně, která se konala v odpoledních hodinách. Předvánoční kouzelný čas jsme si společně užili ve vánočně ozdobené třídě, kde byla možnost si vyrobit vánoční ozdobičky, ozdobit větvičky ve vázičce a mnoho jiných. Děti také ukázaly svým rodičům dárečky, které jim Ježíšek pod stromeček nadělil a společně si s nimi pohráli. Celé odpoledne se neslo v prima náladě, poslouchaly se koledy, ochutnávalo se různé cukroví, které maminky přinesly na ochutnání (všem moc děkujeme) a popovídání mezi přáteli. Všem chceme moc poděkovat za vaši spolupráci v tomto roce a přejeme příjemné prožití vánočních svátků a v novém roce opět naviděnou.

Ježíšek v MŠ
Ježíšek v MŠ

V pátek 15. 12. 2023 nás ve školce navštívil Ježíšek a dětem zanechal bohatou nadílku. Ježíšek byl velice štědrý a obdaroval děti krásnými hračkami a stavebnicemi. Oblíbené magnetické tabulky s motivem pohádek, Lego, pohybová hra Twister a další kreativní a edukační hračky. Děti nedočkavě čekaly, než mohly otevřít dárečky. Poté s rozzářenými očičky rozbalovaly krásné dárečky a měly velkou radost. Krásné Vánoce všem!

 

Vánoční výlet
Vánoční výlet

Dne 12. 12. 2023 jsme se s naší mateřskou školkou vydali do zámku v Kostelci nad Orlicí na adventní prohlídku zámku a dílničky. Zámek byl, nádherně vyzdoben a tak na nás vánoční atmosféra přímo dýchala. Děti si mohly vyrobit v dílničkách dva výrobky, byly velice šikovné a během chvíle je měly hotové. Děti si s neskrývaným zájmem prohlédly adventní výstavu. Po prohlídce jsme se vydali pomalu na náměstí v Kostelci nad Orlicí a zastavili jsme se v cukrárně. Děti si mohly vybrat mini zákuseček, ovocný košíček nebo indiánka a poté si na něm pochutnat. Při procházce skrze náměstí jsme obdivovali vánočně vyzdobené výlohy a velký dřevěný betlém. Na městském úřadu jsme si prohlédli výstavu betlému vytvořených mateřskou a základní školou. Na oběd jsme autobusem přejeli do blízkých Častolovic do restaurace Beseda. K obědu jsme si dali řízeček s kaší a zeleninovou oblohou. Ve zbytku výletu jsme se ještě prošli v zámeckém parku a pozorovali častolovický zámek. A především krásný zážitek bylo pozorování jelenů a daňku, kde jednoho jsme si mohli všichni pohladit, byl to krásná zážitek. Dětičky ještě dostaly na památku z výletu krásného andílka. Ve výsledku se nám výlet vydařil a bylo, úsměvné jak děti v autobusu skandovaly, že nechtějí zpátky do Voděrad.

Zdobení vánočního stromečku
Zdobení vánočního stromečku

Období, kterému se říká advent, začíná čtyři neděle před 1. svátkem vánočním a přípravy se již rozjeli na plné obrátky. A tak ani my ve školce nezahálíme a ve čtvrtek 7. prosince jsme si společně ozdobili vánoční stromeček, aby nás mohl Ježíšek najít a nadělit nám nějaké ty dárečky. Vánoce jsou pro většinu lidí a hlavně pak dětí, těmi nejoblíbenějšími svátky v roce. Však kdo by se netěšil na volné dny, dárky, pohádky nebo plné tácy cukroví? To všechno nás ale teprve čeká závěrem prosince.

Zimní radovánky
Zimní radovánky

Letos jsme mohli opět po roce přivítat sněhovou nadílku již v adventním čase a tak jsme vyrazili na kopeček a zajezdili si na kluzácích. Když si to děti užili do sytosti, tak pokračovali v různých koulovačkách, vytvářením jiných sněhových ozdob či jen dovádění ve sněhu. Budeme doufat, že nám sníh vydrží a budeme mít všichni bílé Vánoce.

Návštěva Mikuláše
Návštěva Mikuláše

V úterý 5.prosince nás ve školce navštívil Mikuláš s andělem a protože máme ve školce samé hodné děti, tak Mikuláš nechal čerta v jiném městě. Na tuto návštěvu jsme se dobře připravili a s dětmi jsme se naučili písničku o Mikuláši a básničku o čertu. Mikuláš s andílkem je pochválili a děti s Mikulášem složili slib, že budou nadále hodné a poslušné. Nakonec přišla ta správná chvíle, kdy všem Mikuláš rozdal balíček s dobrotami jako odměnu za jejich pěvecký a básnický přednes. Děkujeme panu řediteli a obecnímu úřadu za mikulášské balíčky dětem.

Rozsvícení vánočního stromku
Rozsvícení vánočního stromku

V pátek 1. prosince vystoupily děti z MŠ při příležitosti rozsvícení vánočního stromečku před obecním úřadem Voděrady. Děti seřazené se svítícími čelenkami si nejdříve vyslechly hru na hudební nástroje od hudebníků z Dobrušky. Následovala hra žáčků druhé třídy na flétničky. S kulisou padajících vloček děti zpívaly písně s vánoční tématikou - Stojí vrba košatá, Dej bůh, štěstí a básničky Perníčky a Ježíšku. Po popřání krásných Vánoc, děti rozdaly krásná andělská přáníčka a čekaly na rozsvícení vánočního stromu a ohnivou šou. Z vystoupení jsme měli všichni radost a doufáme, že jsme potěšili. Nakonec jsme si od obecního úřadu Voděrady v poklidu v pondělí rozdali krásnou odměnu.

 

Divadlo JoJo
Divadlo JoJo

Při vyhlížení našeho oblíbeného divadla JoJo jsme pozorovali letošní první chumelenici, bylo to jako by se divadelnice domluvily s počasím venku. Chumelenici jsme rovněž zažili také při divadelním představení o Rampouchové pohádce. Učili jsme se nápodobou, jak dělat kolotoč jako Meluzína a Metelice nebo výrobu sněhu i malování mrazem na okna. Yetyulín nás naučil fantazii a hravosti u prolézání. I bezprostřední legraci jsme si užily při naší první koulovačce. Bezohledného a prostořekého Krákoru jsme naučili správnému chování. Divadelní představení v prostředí školky nás baví a už se těšíme na další pohádky od divadla JoJo v příštím roce.

Halloween
Halloween

Dne 31. 10. 2023 se v naší školce konala akce pojmenovaná „ Dušičková cesta.“ Počasí nám nakonec přálo tak jsme si mohli vychutnat krásně vyzdobenou strašidelnou dušičkovou zahradu. A hlasovat v rodinné soutěži na téma strašidelné čarohrátky. Na zahradě byla různá stanoviště, jež procházely dětičky s rodiči. Na některém stanovišti házely šiškou do bubáka nebo se trefovaly míčky do dýně. U vchodu byla například k vidění rakev s náhrobkem, děti měly také možnost prolézat obručemi nebo vyzkoušet si chůzi po lavičce mezi pavouky. Vedle těchto aktivit bylo překvapení od obecního úřadu, kde jeho členové v krásných kostýmech pekli výborné palačinky. Každý měl možnost vybrat si jakou marmeládu nebo ovoce či nutellu si na palačinku dá zdobenou netopýrkem samozřejmě šlehačka nechyběla. Tímto obecnímu úřadu děkujeme za vynikající palačinky. Nad školkou v altánu jsme si mohli něco dobrého zakousnout nebo se něčeho dobrého napít. Rovněž zde musíme také poděkovat za sponzorský dar Zdenkovi a Monice Urbanovým. V altánu byla i možnost nakoupit ve strašidelném jarmarku něco krásného na památku. Strašidelné čarohrátky se vyvedly a tak se můžeme těšit na další rok. Kdo se zúčastnil byl druhý den odměněn a zde uvedeme jména výherců.1. místo - Urbanová Emilly, 2. místo - Jarkovská Matylda, 2. místo - Mullerová Anna, 3. místo – Bilec Michal.

Divadlo JOJO
Divadlo JOJO

Dne 27. 9. 2023 k nám divadélko Jojo dorazilo s divadelním představením Mášenka a medvědi. Děti si na začátku zahrály šipkovanou s medvědem, což byl zážitek. Následovně pomáhaly Máše ztracené v barevném lese najít cestu domů. Představení ukázalo, jak není dobré, když je někdo zbrklý a chová se jako hrom do police. Medvěd Mišutka nám ukázal koncentraci a zklidnění mysli při hře na stromy. Mašenka na konci představení se konečně naučila pravidlům slušného chování a zbavila se nerozvážného chování. Děti si díky hravému představení mnohému naučily a zažily zábavu. Už nyní se těšíme se na další představení. Děkujeme opět za krásné divadelní představení, které vždy naše děti uvítají, zprostředkované divadlem Jojo.

Bubnování
Bubnování

V úterý 26.9. nás ve školce navštívil pan Petr a přivezl si sebou africké bubny. Děti se zábavnou formou seznámily se samotnými bubny, kdy zažily kontakt s přírodními materiály jako je dřevo a kůže, vyzkoušely si koordinaci pravé a levé ruky, schopnost se koncentrovat a celkově zažívaly pocit úspěchu, jenž motivuje ke hře samotné. Hra na bubny působila na děti relaxačně, uvolnily si emoce a stres a nasměrovaly nashromážděnou energii tvůrčím směrem.

První dny ve školce
První dny ve školce

Nový školní rok nám opět zaklepal na dveře a my jsme opět mohli přivítat nové děti v naší mateřské školce. Letos se to obešlo bez slziček – nové děti jsou velmi šikovné, zvykaly si hned od prvních okamžiků a snadno a rychle se zapojily mezi děti. V prvních týdnech budeme posilovat vztahy mezi dětmi, učit se vzájemně podporovat a pomáhat si, seznámíme se s pravidly školky, budeme se učit základům sebeobsluhy, spolupráci s dospělými a mnoho dalším. Pěkné počasí nám k tomu přeje a my si můžeme užívat na plno školní zahradu.

Pečeme posvícenské koláče
Pečeme posvícenské koláče

Letos se tradiční posvícení v obci nekonalo, ale to nás nezastavilo, abychom si posvícení neudělali ve školce. Během rána 11. září se tu sešli kuchtíci a kuchtičky, aby se pustili do pečení posvícenských koláčů. Seznámili jsme se s tradicí posvícení a co se obvykle dělávalo a nyní dělá. Zazpívali si písničku “To je zlaté posvícení” a užívali si pěkného dopoledne. Pečení si děti velmi užily a hlavně si poté moc na koláčích pochutnaly.

Telefony

Ředitelna
494 384 528
Sborovna
494 384 945
Mateřská škola
494 384 552
Mateřská škola
770 113 114
Školní družina 1
499 111 102
Školní družina 2
499 110 025
Školní jídelna
494 384 180
Kuchyň
499 111 101
Účetní
499 111 100
Kabinet Čj a Vv
499 111 103

Zvonění

  1. hodina   7:20 -   8:05
  2. hodina   8:15 -   9:00
  3. hodina   9:20 - 10:05
  4. hodina 10:15 - 11:00
  5. hodina 11:10 - 11:55
  6. hodina 12:05 - 12:50
  7. hodina 13:00 - 13:45
  8. hodina 13:55 - 14:40

Termíny prázdnin 2023/2024

Začátek 4. 9.
Podzimní 26. 10. a 27. 10.
Vánoční 23. 12. - 2. 1.
1. pololetí do 31. 1.
Pololetní 2. 2.
Jarní  4. 3. - 10. 3.
Velikonoční 28. 3.
Konec výuky 28. 6.
Hlavní 29. 6. - 1. 9.

Kalendář akcí

Náhodný obrázek

logo-doucovani-2022-m

 

logo-web-male-2019

 

 grant-web-maly

 

pedos logo

 

 

banner467x60

 

fond-sidus-2023

 

 op-vk-plakat

Přihlášení